Sky Sports

”The Times”: Manchester United zainteresowany obrońcą Wolves

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Na łamach dziennika ”The Times” możemy przeczytać o zainteresowaniu Manchesteru United obrońcą Wolverhampton, którym jest Max Kilman. Pozyskanie obrońcy ma być jednym z głównych priorytetów w letnim oknie transferowym, a zawodnik był niejednokrotnie obserwowany przez klub z Old Trafford.

Manchester United umieścił kapitana Wolves na liście transferowej wśród środkowych obrońców, potencjalnie sprowadzenie obrońcy ma naprawić problemy jakie trapią ”Czerwone Diabły” w obecnym sezonie. Klub z czerwonej części Manchesteru poszukuje wzmocnień szczególnie na pozycji środkowego obrońcy i napastnika.

Na ten moment nie było kontaktu pomiędzy klubami, w sprawie potencjalnego transferu, a 26-latek jest jedną z kilku opcji, które są  rozpatrywane przez działaczy ”Czerwonych Diabłów”. Jednak Wolves nie jest chętne, aby sprzedać Anglika.

Klub z Molineux odrzucił kilka ofert od różnych klubów, jak chociażby Napoli za Maxa Kilmana, co potwierdził dyrektor sportowy – Matt Hobs. W Wolves panowało jednomyślne przekonanie, o konieczności pozostania kapitana w klubie, co zaowocowało  przedłużeniem kontraktu piłkarza do 2028 roku.

Erik ten Hag w obecnym sezonie zmaga się z trudną sytuacją, ponieważ  przez większą część kampanii nie mógł dobrać optymalnego zestawienia linii defensywy, co w głównej mierze spowodowane było kontuzjami.

Najbliższe okienko transferowe będzie pierwszym odkąd mniejszościowe udziały w klubie pozyskał Sir Jim Ratcliffe. Nie oczekuje się, że budżet będzie duży, ponieważ klub zmaga się z problemami natury finansowej.

W obecnym sezonie Kilman rozegrał 36 spotkań zdobywając dwie bramki oraz asystę. Powołując się na dane z portalu Transfermarkt, wartość rynkowa środkowego obrońcy wynosi 35 milionów euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze