Mason Mount na treningu
twitter.com/ManUtd

Erik ten Hag: Mason Mount będzie ważnym graczem dla Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Mason Mount i Chelsea, takie ponowne spotkanie czeka nas w najbliższym starciu ligowym Manchesteru United. Erik ten Hag w przedmeczowym wywiadzie dla klubowych mediów opowiedział o ostatniej bramce zawodnika oraz nadchodzącej wizycie przed byłą publiką.

Erik ten Hag spotkał się z klubowym dziennikarzem z okazji nadchodzącego spotkania z Chelsea, więc pewne było, że jednym z głównych tematów będzie właśnie Mason Mount. Anglik zamienił po przeciągających się negocjacjach oraz odrzuceniu kilku ofert nowej umowy londyński zespół na Manchester United.

W ostatnich dniach ESPN opublikowało nowe dotychczas nieznane informacje związane z reprezentantem Anglii. Opowiedziano, że nie tylko Manchester United był pewny transferu Mounta. Przedstawiono także jego drogę do pierwszego zespołu po dość długiej nieobecności wywołanej kontuzją.

Zawodnik powoli przywracany jest do zespołu po dłuższej nieobecności. Mount w zremisowanym starciu z Brentford zdobył gola dającego prowadzenie w doliczonym czasie gry. Jednakże kilkanaście sekund później mieliśmy już remis. Ten Hag wypowiedział się o tym zdarzeniu następująco.

– Bardzo cieszyłem się z tego. Równocześnie jest mi go szkoda, bo nie wygraliśmy tego dnia – mówił Erik ten Hag w rozmowie z klubowym reporterem Markiem Sullivanem.

– Zasłużył na chwilę chwały. Może była ona krótka, lecz dla zawodnika, który przeszedł tyle kontuzji i pracował bardzo ciężko, może to być bardzo frustrujące. Myślisz, że zdobyłeś gola dającego zwycięstwo, więc możesz być rozczarowany, gdy nagle jest 1:1. Wprowadza cię to w inny nastrój.

Mason Mount to były zawodnik Chelsea, a to właśnie „The Blues” będą następnymi ligowymi rywalami podopiecznych Erika ten Haga. Ominął on grudniowe starcie z byłym zespołem ze względu na kontuzję, lecz wygląda na to, że tym razem będzie w stanie zagrać.

Spotkanie to zostanie rozegrane 4 kwietnia o 21:15 i odbędzie się na Stamford Bridge. Ten Hag przed meczem dodał jeszcze, że jego zdaniem londyński klub nie chciał oddać swojego utalentowanego pomocnika. Cieszy go fakt, że ma teraz takiego zawodnika w swoim zespole.

– Nie uważam, że chcieli się go pozbyć. Starali się go zatrzymać i nawet kilkukrotnie oferowali nową umowę. Chciał zrobić kolejny krok w karierze i jest teraz tutaj. Cieszę się, że jest zawodnikiem Manchesteru United, gdyż ma świetne umiejętności. Jestem pewny, że jest w stanie pozytywnie wpływać na grę. Zostanie on ważnym zawodnikiem Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze