manutd.com

Rio Ferdinand o Marcusie Rashfordzie: będzie musiał pozbyć się tych ludzi

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford w tym sezonie nie prezentuje odpowiedniej formy. Niepokoi to nie tylko Erika ten Haga, ale również kibiców i ekspertów. W tej kwestii wypowiedział się między innymi Rio Ferdinand, który uważa, że Anglik powinien zadbać o to, aby otoczyć się odpowiednimi osobami.

26-latek poprzedni sezon zakończył z ponad 30 golami na swoim koncie. Jednak w tej kampanii znacznie obniżył loty, co tylko udowadnia, jak bardzo chimeryczny jest ten zawodnik. Pojawiały się nawet informację, że gra on z kontuzją, lecz Rio Ferdinand uważa, że słaba forma, którą prezentuje Marcus Rashford może to być spowodowana otoczeniem piłkarza.

– To jest kluczowy moment w jego karierze [Marcusa Rashforda]. Nie jest już dzieckiem. Trzeba podjąć ważną decyzję. Musi spojrzeć na to, kto jest wokół niego. Wiem, że jego rodzina odgrywa w jego przypadku dużą rolę, co jest wspaniałe, ale kim są wokół niego ludzie z zewnątrz? – mówił były zawodnik Manchesteru United.

– Czy są to właściwi ludzie, czy pozwalają mu usprawiedliwiać się za zamkniętymi drzwiami? A może mówią: „Spójrz na siebie i bądź odpowiedzialny za to, co robisz”? Musi się temu przyjrzeć, wziąć to pod uwagę i podjąć ważne decyzje – dodał.

Ferdinand miał ten sam problem co Rashford?

Dzisiejszy ekspert telewizyjny w podcaście Stick to Football porównał to, do swojej kariery. Były obrońca w pewnym momencie chciał zrobić wszystko, aby uciec z Londynu, a tym samym od pewnego środowiska

– Kiedy dołączyłem do Leeds United, mogłem przejść do Chelsea i prawdopodobnie był to klub, do którego wolałem wtedy trafić. Powodem, dla którego udałem się jednak do Leeds, było to, że leży poza Londynem i chciałem uciec od otaczających mnie ludzi z zewnątrz – zaznaczył.

– Rashford będzie musiał albo podjąć decyzję o pozbyciu się ich i pozostaniu w Manchesterze, albo opuścić Manchester i [naturalnie] pozbyć się tych ludzi. Może to być kumulacja różnych rzeczy, ale ma to duże znaczenie, ponieważ ludzie wokół ciebie mają wpływ na to, jak się czujesz, a szczególnie na odpowiedzialność, która na ciebie spada – podsumował Ferdinand.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze