Erik ten Hag
twitter/manutd

Erik ten Hag po porażce z Chelsea: podjęliśmy złe decyzje i wypuściliśmy zwycięstwo z rąk

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag, szkoleniowiec Manchesteru United udzielił wywiadu po przegranym meczu z Chelsea. Pomimo odrobienia strat i przewagi, przegrali oni po dwóch golach Cole’a Palmera w doliczonym czasie gry. Holender zapowiedział, że jego zespół musi wynieść lekcję z tego pojedynku.

Przebieg spotkania

– Źle weszliśmy w to starcie, oddaliśmy im piłkę oraz źle broniliśmy przy dwóch pierwszych okazjach bramkowych. Od tamtej chwili zdominowaliśmy mecz i wróciliśmy do gry. Nasza gra wtedy była wspaniała i zasługiwaliśmy, by zwyciężyć. Nie możesz oddawać tego w taki sposób, jak my to zrobiliśmy.

Złe decyzje

– Chodzi o postawę drużyny, lecz tak, możesz wskazać konkretnych zawodników. Jednak ostatecznie nie chodzi o to, bo trzeba patrzyć na postawę całego zespołu. Jako drużyna w takich chaotycznych momentach musisz radzić sobie, a my tego nie zrobiliśmy. Podjęliśmy błędne decyzje i nie pomagaliśmy sobie w utrzymaniu przy piłce. Powinniśmy ją trzymać, iść z jednej strony boiska na drugą, podać lub ruszyć dalej. Z piłką przy nodze i bez niej podejmowaliśmy złe decyzje.

Czas iść do przodu

– Na pewno jest to wpadka, lecz musimy sobie z tym poradzić. Musimy podnieść się ponownie i tak będzie. Jesteśmy na to odporni. Dzisiaj to też było widoczne, gdyż wróciliśmy do gry, mieliśmy sporo jakości i niesamowite chwile. Na koniec dnia w piłce chodzi o wynik i musisz go dowieźć do końca.

Dobre chwile

– Pomiędzy i przed bramkami byliśmy dobrzy, lecz popełniliśmy kilka niespodziewanych błędów. Pierwsza bramka była przypadkiem i zaczęliśmy przegrywać. Błędy indywidualne i mamy taki wynik. Graliśmy dobrze i dominowaliśmy. W ofensywie mieliśmy niesamowitych graczy, a jednym z nich był Antony.

Strzały rywali

– Jest to niedorzeczne. Udowodniliśmy już to, jesteśmy czwarci pod względem drużyn, które straciły najmniej bramek. Wszyscy o tym mówią. Jesteśmy dobrym zespołem, mamy dobrą obronę i dobrego bramkarza. Nie mogę nic więcej zrobić.

Doliczony czas gry

– Nie wiem, dlaczego doliczyli oni aż osiem minut. Nie wiem, skąd wzięli to. W ostatnich minutach spotkania powinniśmy lepiej zarządzać grą jako zespół.

Relację z tego spotkania znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze