Erik ten Hag
twitter/EmiratesFACup

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Liverpoolem: wyjdziemy na ten mecz źli, ale zmotywowani

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Liverpoolem na Old Trafford powiedział, że jego podopieczni muszą wylać swoją złość po przegranym meczu z Chelsea właśnie w starciu z drużyną Jurgena Kloppa. Holender pryznał również, że dojście do czołowej czwórki Premier League będzie trudnym zadaniem.

MARCUS JEST ZMOTYWOWANY

– Uważam, że jego forma ostatnio wzrasta. Jest zmotywowany, bo chce osiągać z nami sukcesy. Chce on strzelać gole ale również wygrywać trofea – wciąż możemy wygrać Puchar Anglii. Walczymy o miejsce w Lidze Mistrzów, a Marcus jest dodatkowo zmotywowany, bo zbliżają sie Mistrzostwa Europy. On zawsze może zmienić swoją formę. Przed spotkaniem z Brentford miał trzy gole w trzech meczach.

BĘDZIE TRUDNO O CZOŁOWĄ CZWÓRKĘ

– W tym tygodniu gubiliśmy pięć punktów w doliczonym czasie i to było kosztowne. Punkty ważą coraz więcej, bo nie ma już wielu meczów do zagrania, wiemy o tym. Musimy nadganiać, a teraz jesteśmy za naszymi rywalami. Będzie trudno, ale wciąż będziemy walczyć i jestem pewien, że kiedy patrzy się na tę drużynę, to widać w niej charakter, co widzieliśmy także dzisiaj. Są odporni i jestem pewien, że będą walczyć z Liverpoolem w niedzielę.

LEPSZE ZARZĄDZANIE MECZAMI

– Muszę zarządzać spotkaniami i moją drużyną. Widzieliście, że mamy jakość. Mamy świetnych piłkarzy. Potrafimy grać na wysokich standardach, co było widać dzisiaj i w meczu z Liverpoolem. Możemy walczyć z najlepszymi i pokonywać ich w Premier League. Kiedy robimy to w Premier League, to możemy także w europejskich pucharach. Musimy się jednak nauczyć jak wygrywać mecze, dowozić je i zdobywać trzy punkty. Przykładem była niedziela, tak samo dzisiaj. Musimy podejmować lepsze decyzje indywidualne i drużynowe.

PRZYŚPIEWKI O TRAGEDIACH

– To bardzo ważne, by wspierać Manchester United w pozytywny sposób. Kibicować nam. Uważam, że jest fantastyczna więź między fanami a piłkarzami. Zawsze są z nami. W meczu z Liverpoolem widzieliśmy, jak pozytywny wpływ mogą na nas wywrzeć. Idziemy po to ponownie w niedzielę, z pozytywnym nastrojem.

PORAŻKA Z CHELSEA JAKO PALIWO MOTYWACYJNE

– Zobaczymy w niedzielę. Po pierwsze muszę sobie z tym poradzić, ale nie za długo. Musimy się zregenerować bardzo szybko, odwrócić to. Od piątku jesteśmy w pozytywnym nastroju, będziemy czekać. Będziemy źli, wściekli. Ze złości możesz wziąć wiele energii i tak zrobimy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze