Ethan Wheatley

U18: Manchester United gromi 9:1 akademię Liverpoolu [WIDEO]

Jakub Brzyski

Zespół U18 Manchesteru United był bezlitosnym katem dla drużyny młodzieżowej Liverpoolu. Gracze „Czerwonych Diabłów” wygrali tego dnia aż 9:1, a hat-tricka zanotował Ethan Wheatley. Piłkarze akademii z Old Trafford kontynuują swoją walkę o wygranie ligi. Obecnie są pierwsi i mają sporą przewagę punktową nad wiceliderem.

„Czerwone Diabły” pomimo gry na wyjeździe agresywnie rozpoczęły spotkanie, co przyniosło bramkę Scanlona już w pierwszej minucie meczu. Po błędzie „The Reds” na połowie Manchesteru United wystarczyło jedno długie podanie do gracza na prawej flance. Ściął on ze skrzydła do środka pola karnego, gdzie dograł do nadbiegającego reprezentanta Gibraltaru.

Gospodarze mieli ogromne problemy z opuszczeniem nie tylko swojej połowy, a nawet pola karnego. Czasami udało im się nawet przeprowadzić akcję, lecz obrońcy Manchesteru United uniemożliwi rywalom zagrożenie bramkarzowi. Ich kiepska gra przyniosła drugiego gola „Czerwonym Diabłom” w 12. minucie. Po wymianie kilku podań na połowie Liverpoolu Wheatley przełożył sobie piłkę pod polem karnym i uderzeniem z prawej nogi zaskoczył rywali. Po zdobytej bramce napastnik celebrował trafienie w stylu Wayne’a Rooneya.

Kilka minut później Wheatley minął dryblingiem czterech rywali i oddał uderzenie ze skraju pola karnego. Bramkarz Liverpoolu ponownie zachował się źle przy interwencji i nie wybronił dość prostego oraz przewidywalnego uderzenia. Złapał on kontakt z lecącą futbolówką, lecz tylko ją podbił.

Po kilku kolejnych próbach w 25. minucie na tablicy wyników mieliśmy już 4:0 dla Manchesteru United. Defensor Liverpoolu głową przeciął długie podanie rywali, lecz futbolówkę skierował na wolne pole. Tam przejął ją Williams, który dryblingiem minął trzech graczy „The Reds”. Oddał on fantastyczne uderzenie z granicy pola karnego i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

Przed przerwą do siatki trafili już tylko gospodarze. Bramkę honorową dla swojej drużyny zdobył Bradshaw. Gracze Liverpoolu jednym długim podaniem po ziemi z drugiej linii ominęli dwie formacje Manchesteru United. Następnie sam na sam z bramkarzem miał wspomniany Bradshaw, który pewnie ograł, stojącego między słupkami Harrisona. Pomimo straconej bramki „Czerwone Diabły” kontynuowały agresywną grę i nie odpuszczały swoim rywalom. Kilkukrotnie uderzali oni jeszcze przed przerwą na bramkę, lecz nie byli w stanie zamienić tych okazji na gole.

Po wznowieniu gry mecz się nieco wyrównał i obie strony starały się zagrozić swoim rywalom. Akcje bramkowe były, lecz w obu przypadkach brakowało zawsze dobrego wykończenia. Pomimo zagrożenia bramkarze w tym fragmencie spotkania nie mieli zbyt wiele do roboty, gdyż napastnicy mieli problemy z celnością swoich uderzeń.

Zmieniło się to przy okazji 57. minuty, kiedy to do siatki Liverpoolu po raz trzeci trafił Wheatley. Napastnik zabawił się z rywalami w ich polu karnym i pewnie wykończył sytuację z małej odległości. Bramka ta ponownie otworzyła kanonadę ze strony Manchesteru United. Kilkadziesiąt sekund po akcji autor trafienia wraz z Kingdomem zostali zmienieni. W ich miejsce pojawili się Fletcher oraz Biancheri.

W 62. minucie drugiego gola w tym starciu zanotował ofensywny pomocnik Scanlon. Długie podanie z drugiej linii ominęło graczy Liverpoolu i dotarło do Scanlona na prawej flance. Ograł on interweniującego defensora w polu karnym. Następnie uderzeniem w środek bramki zamienił sytuację na gola. Trzy minuty później reprezentant Gibraltaru oraz Devaney zostali zastąpieni Baumanem i Missinem.

20 minut do końca podstawowego czasu gry, a Manchester United przeprowadził kolejną akcję prawą stroną boiska. Zdecydowano się na niskie dośrodkowanie w pole karne. Defensor Liverpoolu ustawiał się do przejęcia piłki na 5. metrze, lecz jego pasywną postawę wykorzystał Biancheri. W ostatniej chwili ubiegł on rywala i z bliska skierował futbolówkę do siatki.

Klub z Manchesteru prowadził już 1:7, lecz nie poprzestał na tym i nadal atakował. W 82. minucie przyniosło to kolejnego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową w stronę bramki zagrał defensor Jackson. Wykorzystał on błąd rywali. Istniała szansa, że rywale wybiją piłkę w ostatniej chwili, lecz Biancheri dobił futbolówkę i jeszcze bardziej podpił prowadzenie swojego zespołu.

Wynik spotkania dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry ustawił Missin. Zawodnik popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego. Piłka leciała tuż pod poprzeczką, więc bramkarz nie miał najmniejszy szans na wybronienie tego strzału. Ostatecznie Manchester United wygrał 9:1 tego dnia.

Liverpool U18 1 – 9 Manchester United U18

Bradshaw 32′ – Scanlon 1′ i 62′, Wheatley 12′, 15′ i 57′, Williams 25′, Biancheri 69′ i 83′, Missin 88′

Manchester United: Harrison – Kamason, Jackson, Kingdom (Fletcher 59′), Nolan – McAllister, Devaney (Baumann 65′) – Mantato, Scanlon (Missin 65′), Williams – Wheatley (Biancheri 59′)

Rezerwowi: Baumann, Fletcher, Missin, Biancheri, Myles

W międzyczasie Manchester United pracuje nad zabezpieczaniem przyszłości utalentowanych graczy akademii. Pierwsze profesjonalne kontrakty z klubem podpisali bracia Fletcher. W międzyczasie zaproponowano nową umowę Bendito Mantato, który teraz zdecyduje, czy chce kontynuować rozwój w tym miejscu.