Marcus Rashford i Scott Mctominay
twitter/manutd

Lista kontuzjowanych zawodników znowu się zapełnia. Rashford i McTominay kolejnymi nazwiskami

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford oraz Scott McTominay dołączyli do listy graczy kontuzjowanych w Manchesterze United. Reprezentant Anglii przedwcześnie został zmieniony w meczu z Liverpoolem, a jego kolega z pomocy nie otrzymał nawet powołania na to starcie.

Napastnik „Czerwonych Diabłów” został zmieniony już w 65. minucie zremisowanego pojedynku z „The Reds”, gdyż zgłosił sztabowi, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Został on zastąpiony Antonym, lecz nadal nie mamy konkretnych wieści, co dokładnie dolega wychowankowi klubu z Old Trafford.

– Nie jestem pewny, lecz uważam, że nie jest to coś długoterminowego – mówił po ostatnim gwizdku spotkania z Liverpoolem szkoleniowiec Erik ten Hag.

Tajemnicą obwiana jest też nieobecność innego wychowanka Manchesteru United Scotta McTominaya. Szkot nie pojawił się w kadrze meczowej na starcie z Liverpoolem. Ten Hag w przedmeczowych wypowiedziach nie opowiedział o sytuacji podopiecznego. Od klubowych reporterów wiemy, że zmaga się on z kontuzją.

Nieoficjalne nowe wieści w tej sprawie na platformie X udostępnił profil Insider United (pamiętać trzeba, że w tym sezonie ma on bardzo wysoką skuteczność przecieków związanych z kontuzjami w Manchesterze United). Z jego informacji wynika, że pomocnik nabawił się urazu jeszcze w przegranym meczu z Chelsea.

McTominay miał narzekać na problemy z kolanem, gdyż w pojedynku z „The Blues” doznać miał przeprostu. W klubie wydać też miano pierwszą diagnozę, która sugeruje, że w przypadku pomyślnej rehabilitacji wróci on do gry za 2-3 tygodnie. Oznacza to, że Erik ten Hag przez większą część kwietnia, a nawet do końca tego miesiąca będzie mieć jednego pomocnika mniej.

Wliczając tych zawodników, to Manchester United ma aż dziewięciu niedostępnych zawodników. Victor Lindelof oraz Lisandro Martinez powinni wrócić za kilka tygodni. Luke Shaw powinien zdążyć przed końcem sezonu. Natomiast w przypadku Malacii i Martiala najpewniej mówić możemy o końcu sezonu. Urazów ostatnio doznali też Varane i Evans, lecz nie podano przybliżonych dat ich powrotów.

Zapraszamy na najnowszy odcinek „Adwokatów Diabłów”, w którym poruszono m.in. kwestię zremisowanego spotkania z Liverpoolem. Nasi redakcyjni koledzy przeanalizowali także problem Manchesteru United w kwestii traconych bramek pod koniec spotkań.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze