Willy Kambwala i Mo Salah
manutd.com

Willy Kambwala po remisie z Liverpoolem: dumnie reprezentuję ten klub. Dziękuję wszystkim za szansę

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Defensor Willy Kambwala udzielił wywiadu klubowym mediom po zakończonym starciu z Liverpoolem. Zawodnik nie ukrywał, że cieszy go kolejny występ w seniorskim zespole, lecz jest zawiedziony wypuszczeniem kompletu punktów w ostatnich minutach.

Manchester United w derbowym pojedynku z Liverpoolem pomimo ponownych problemów w pierwszej połowie w pewnym momencie prowadził 2:1. Bramki dla klubu z Old Trafford zdobyli Kobbie Mainoo oraz Bruno Fernandes. Niestety nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu, gdyż rzut karny w końcówce spotkania wykorzystał Salah.

Jednym z pozytywów tego meczu był defensor z akademii Willy Kambwala, który w tym sezonie już kilkukrotnie zagrał dla pierwszego zespołu. Ze względu na problemy kadrowe był on wraz z Harrym Maguirem jednym możliwym zestawieniem środka obrony. Francuz pomimo braku doświadczenia rozegrał bardzo dobre spotkanie.

– Jestem bardzo dumny z tego występu, z mojego zespołu, z każdego zawodnika, z każdego mojego kolegi z drużyny. Nie zdobyliśmy trzech punktów, co na pewno jest lekko frustrujące. Jestem rozczarowany, gdyż powinniśmy wygrać w tym meczu. Mieliśmy go pod kontrolą – mówił Willy Kambwala po meczu z Liverpoolem.

– Razem walczymy dobrze. Trzymamy się razem, bronimy wraz z bramkarzem. Wiemy, że powinniśmy wywalczyć trzy punkty, lecz ostatecznie jestem dumny z tego spotkania oraz naszych osiągnięć boiskowych.

– To jest moja praca i jest moją pasją. Wiem, co muszę robić na boisku. Wiem, że muszę dawać z siebie wszystko od pierwszej chwili w tym zespole. Muszę zaimponować i cieszyć się tym. Właśnie to zamierzam robić. To jest moja pasja. Zawsze, kiedy otrzymuję szansę na boisku, to muszę dać z siebie wszystko.

Wychowanek „Czerwonych Diabłów” pod koniec wywiadu zdecydował podziękować osobom związanym z pierwszym zespołem za danie mu szansy. Dodał on, że z dumą reprezentuje on barwy czerwonej strony Manchesteru i czeka na kolejne występy w przyszłości.

– Jestem bardzo dumny, bardzo wdzięczny. Dziękuję Bogu. Dziękuję także menedżerowi. Dziękuję również sztabowi, że dali mi szansę dzisiaj. Znam wszystkich, którzy awansowali z naszej akademii. Dumnie reprezentuję ten herb i zespół. Mam nadzieję, że będą kolejne okazje w przyszłości.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze