Erik ten Hag i John Murtough, Manchester United
manutd.com

David Ornstein: John Murtough na dniach opuści Manchester United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dyrektor sportowy John Murtough opuści Manchester United w tym tygodniu, informuje David Ornstein z The Athletic. 53-letni działacz miał już ustąpić ze swojego stanowiska. Jego obowiązki zostaną rozbite na innych pracowników do momentu zatrudnienia jego następstwa.

David Ornstein niespodziewanie poinformował, że John Murtough zdecydował się opuścić Manchester United po ponad 10 latach pracy dla tego klubu. Wkrótce mamy otrzymać oficjalne ogłoszenie od “Czerwonych Diabłów”. Działacz już ustąpić miał ze stanowiska, lecz z klubu odejdzie na dniach.

Murtough obecnie jest dyrektorem sportowym na Old Trafford i najpewniej zastąpił go Dan Ashworth z Newcastle United, kiedy to Manchester United ustali kwotę odstępnego ze “Srokami” lub wygaśnie jego okres wypowiedzenia umowy. Manchester United liczy także, że do klubu trafi Jason Wilcox ze Southampton i zostanie nowym dyrektorem technicznym.

To właśnie dyrektor sportowy “Świętych” ma być bliżej klubu i zdaniem Ornsteina może to zdarzyć się w nadchodzących tygodniach. Manchester United ma zdecydować się na wykupienie działacza, gdy na Dana Ashwortha przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Obowiązki Murtougha mają zostać podzielone do momentu zatrudnienia nowych osób do struktur.

Murtough, który opuści Manchester United wkrótce, wcześniej pracował dla takich klubów jak Everton, Coventry City oraz Fulham. Na Old Trafford pracuje od 2013 roku i był koordynatorem drużyn juniorskich, dyrektorem rozwoju sportowego, a w marcu 2021 został pierwszym dyrektorem sportowym tego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze