Premier League

Oficjalnie: Premier League wprowadzi półautomatyczne spalone w sezonie 2024/25

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Oficjalnie od przyszłego sezonu Premier League zostanie zaimplementowana nowa technologia. Półautomatyczne spalone nie wejdą w życie w angielskiej ekstraklasie od pierwszego dnia kampanii 2024/25 i zostaną dodane z czasem. 

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o zmianach zasad związanych z pozycją spaloną w piłce nożnej. Niespodziewanie Premier League poinformowała, że akcjonariusze zdecydowali się na półautomatyczne spalone i technologia ta zawita do rozgrywek od następnego sezonu.

Większych szczegółów nie otrzymaliśmy w tej sprawie. Wiemy tylko, że półautomatyczne spalone nie wejdą w życie wraz ze startem rozgrywek Premier League 2024/25. Zostaną one wprowadzone z czasem i przewiduje się, że nastąpi to po jednej z przerw w rozgrywkach jesienią.

Oświadczenie Premier League

– Na dzisiejszym spotkaniu akcjonariuszy Premier League kluby jednomyślnie zagłosowały za wprowadzeniem technologii półautomatycznych spalonych.

– Nowy system zostanie użyty po raz pierwszy w kolejnym sezonie Premier League. Oczekuje się, że technologia będzie gotowa do wprowadzenia po jednej z jesiennych przerw międzynarodowych.

– Technologia ta zapewni szybsze i spójniejsze wirtualne linie pozycji spalonej. Oparta jest ona na optycznym śledzeniu gracza, a także zapewni wysoką jakość samej transmisji. Dzięki temu kibice będą mieć lepsze wrażenia na stadionie oraz w telewizji.

Jest to kolejna ważna zmiana na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Dokładnie miesiąc temu akcjonariusze przegłosowani wprowadzenie nowego systemu finansowego ligi, który uwzględnia dofinansowanie rozgrywek i drużyn z niższych szczebli angielskiej piłki.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze