Marcus Rashford
twitter/ManUtd

Bramka Marcusa Rashforda z Man City wybrana golem marca w Premier League

Jakub Brzyski

Marcus Rashford otrzymał kolejne wyróżnienie za grę w Premier League. Tym razem bramka zdobyta przez wychowanka „Czerwonych Diabłów” w derbowym meczu z „City” została wybrana najlepszym trafieniem marca w angielskiej ekstraklasie.

Napastnik ekipy prowadzonej przez Erika ten Haga gola miesiąca zdobył już w pierwszym spotkaniu w marcu. Manchester United mierzył się na wyjeździe w derbach z Manchesterem City. Pomimo bramki Rashforda „Czerwone Diabły” przegrały tego dnia aż 1:3.

Anglik otworzył wynik tego prestiżowego starcia już w 8. minucie. Andre Onana długim wykopem znalazł na połowie rywali Bruno Fernandesa. Kapitan Manchesteru United pomimo ataku rywali utrzymał się przy piłce i odegrał do zbiegającego ze skrzydła Marcusa Rashforda.

Bohater tego tekstu zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Piłka wpierw minęła w locie bramkarza Manchesteru City, a następnie odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Ostatecznie po głosowaniu na stronie rozgrywek Rashford i jego bramka otrzymali miano najlepszego trafienia w Premier League za marzec.

Pomimo dość nierównej formy Manchester United w tym sezonie zdominował plebiscyty na gola miesiąca w Premier League. Nagroda dla Marcusa Rashforda jest czwartym tego typu wyróżnieniem dla piłkarza reprezentującego barwy klubu z Old Trafford. W poprzednich miesiącach po to wyróżnienie sięgali: Bruno Fernandes (wrzesień), Alejandro Garnacho (listopad) oraz Kobbie Mainoo (luty). Wszystkie bramki miesiąca zobaczysz tutaj.

Dla fanów Manchesteru United bramka miesiąca w Premier League, którą zdobył Rashford, jest dobrą wieścią, lecz nie jest to jedyny temat związany z angielską ekstraklasą i Manchesterem United w ostatnich dniach. Wczoraj (11 kwietnia) poinformowano, że przegłosowano zmiany w rozgrywkach na następny sezon. Oficjalnie od kampanii 2024/25 w Premier League będą półautomatyczne spalone.