Ethan Wheatley
manutd.com

Ethan Wheatley w kadrze na Bournemouth. Kolejny talent z akademii dostanie szanse?

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

18-letni środkowy napastnik Ethan Wheatley pierwszy raz w życiu znalazł się w kadrze meczowej. Nastolatek miał zrobić spore wrażenie na Eriku ten Tagu, który wkrótce być może da mu szansę na debiut.

Wheatley w styczniu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontakt z Manchesterem United. 

– Podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu z Manchesterem United jest ważnym momentem dla mnie. Chciałbym podziękować całej mojej rodzinie oraz każdej osobie, która pomogła mi w tym. Teraz trzeba kontynuować ciężką pracę – napisał na swoich media społecznościowych po tym wydarzeniu.

Z kolei ostatnio było o nim głośno z innego powodu. Napastnik niedawno strzelił hat-tricka w wygranym 9:1 meczu z Liverpoolem do lat 18, o czym mówiło się niemal we wszystkich mediach powiązanych z Manchesterem United.

Zawodnik ma rówież za sobą debiut w reprezentacji Anglii do lat 17. Ponadto regularnie widujemy go w drużynach U-19 i U-21 Manchesteru United. We wszystkich młodzieżowych rozgrywkach w tym sezonie wystąpił 25 razy, zdobywając w tym czasie 11 goli i notując cztery asysty.

W zespole „Czerwonych Diabłów” jest obecnie tylko jeden zdrowy napastnik – Rasmus Hojlund i jeśli Wheatley wykaże się odpowiednią jakością (być może już w starciu z Bournemouth) będzie miał szansę nie tylko zadebiutować, ale być może raz za czas wchodzić na boisko z ławki rezerwowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze