Erik ten Hag oraz Mitchell van der Gaag
twitter.com/ManUtd

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Bournemouth: widziałem wiele meczów, także w tym sezonie, w których potrafimy wytrwać cięższe momenty

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

W sobotę (13.04) Manchester United rozegra wyjazdowy mecz przeciwko Bournemouth. Szkoleniowiec ”Czerwonych Diabłów” – Erik ten Hag w piątek na przedmeczowej konferencji prasowej omówił chociażby temat problemów w obronie, Johna Murtougha, a także kilka innych ciekawych tematów.

POCHWAŁA DLA MAGUIRE’A

– Musisz na tę letnią sytuację z Harrym z większej perspektywy. zawsze byliśmy z niego szczęśliwi, ale chciał grać. Jest dobrym liderem, bardzo dobrym obrońcą, pewny z piłką przy nodze. Kiedy zliczę te wszystkie umiejętności, w tym w naszej obronie, która ma problemy, to jest jeszcze bardziej potrzebny, aby dowodzić linią defensywy. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni i potrzebujemy go do osiągnięcia naszych celi.

ŻYCZENIA DLA MURTOUGHA

– Wspominasz coś dużego w strukturach klubu na nowy sezon, to bardzo ważne, że nowi właściciele pracują nad tym. Trzeba zastąpić jego rolę w kolejnym sezonie. W tej chwili brakuje mi jego wsparcia i zarządu wokół niego, ale dokonał wyboru i odszedł. Dobrze nam się pracowało i muszę powiedzieć dziękuje John. Życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłości.

PROBLEMY ŚRODKOWYCH OBROŃCÓW 

– To bardzo trudne, każdy kto choć trochę ma pojęcie o piłce nożnej wie, że to wpływa na wyniki i występy. Czwórka w obronie to nasz fundament do osiągnięcia wyników, a tego nie mamy. Wiemy, że musimy wygrywać, ale też jesteśmy świadomi, że musimy wziąć za odpowiedzialność. Kiedy spojrzysz na to szerzej, to zobaczysz jak negatywny wpływ może to mieć.

POPRZEDNIE SPOTKANIE Z BOURNEMOUTH

– W pewnym sensie chodziło o występ przeciwko Chelsea. Nie byliśmy mentalnie gotowi na to [mecz z Bournemouth], pokonali nas. Jutro nie będzie inaczej. Będą chcieli z nami walczyć i chodzi o to, aby do takiego pojedynku podejść z wiarą i wsparciem w każdego. Musimy wygrać to starcie i ograć ich.

STRACONE PUNKTY

– Oczywiście, to bardzo frustrujące. Najważniejsze jest, abyśmy byli na zwycięskiej pozycji, a to nie wynika z braku planu, a z konieczności zwycięstwa. W takich momentach musimy działać lepiej, ale tu nie chodzi o organizację, ale tu nie chodzi o organizację, tylko o błędy taktyczne, czasem techniczne. W niektórych sytuacjach musimy działać lepiej.

ZDROWIE MARTIALA.

– Anthony jest pod opieką sztabu medycznego.  Nie trenuje na boisku, ale kiedy będzie dostępny, nie wiem.

OPCJE W ATAKU

– W pierwszej części sezonu mieliśmy problem ze zdobywaniem bramek, ale po zimie się to zmieniło i mocno się poprawiliśmy w tym aspekcie. W Ostatnich meczach, a szczególnie tych od stycznia zdobywaliśmy bramki w każdym meczu, a w dodatku strzeliliśmy minimum jednego gola w każdym spotkaniu.

POZYSKANIE NAPASTNIKA

– Myślę, że to pomoże, na ten moment jeżeli liczysz na gole w sezonie, to głównie na gole Marcusa Rashforda, a w ostatnim sezonie strzelił 30 goli. Liczysz na gole Martiala i na to muszę zwrócić uwagę. W moim pierwszym sezonie grał bardzo dobrze i miał duży wpływ na drużynę. A później sprowadziliśmy Rasmusa Hojlunda, więc liczba bramek powinna się zgadzać.

WYŁĄCZENIE SIĘ Z GRY

– Nie oni nie tracą koncentracji. Nie zapominają co robią. A jeśli spojrzysz na pozytywy, to wyrównaliśmy w końcówce meczu z Liverpoolem, a później zostało 16, czy 17 minut do rozegrania Liverpool był pełny sił, a my przetrwaliśmy. Widziałem wiele meczów, także w tym sezonie, w których potrafimy wytrwać cięższe momenty. Po prostu rób swoje, a wytrwamy takie chwile.

TRANSFERY

– Mamy dobre plany transferowe. Można zobaczyć nowych zawodników jak Onana, który spisuje się dobrze. Każdy widzi jak dużym talentem jest Rasmus Hojlund. Podobnie jak Lisandro Martinez, z którego wszyscy są zadowoleni, a także jest kilku innych takich zawodników. Więc transfery są dobre, ale jeśli są jeszcze lepsze opcje, to jesteśmy otwarci. Mamy jednak styl w jakim chcemy grać i do tego dokładnie trzeba dobierać zawodników, więc piłkarz musi pasować do naszego profilu gry.

POTKNIĘCIA

– Nie można było przewidzieć tych potknięć, ale musisz się z tym pogodzić, ale w tym wszystkim chodzi o wynik. Ale trzeba na to spojrzeć z dołu, a ja to robię i widzę potencjał oraz jestem pewien, w którą stronę chcemy zmierzać i odniesiemy sukces.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze