U18: Manchester United pokonuje Stoke City. Dwa rzuty karne, a Scanlon bohaterem [WIDEO]

, Maksymilian Minda

W sobotę zespół U18 Manchesteru United w domowym meczu Premier League U18 pokonał Stoke City U18. W spotkaniu rozgrywanym w ośrodku treningowym Carrington padło sześć goli, a podopieczni Adama Lawrence’a plasują się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

W początkowej fazie meczu starcie było wyrównane, a oba zespoły zaciekle dążyły do objęcia prowadzenia, aczkolwiek zarówno gospodarze jak i goście mieli problem z przełamaniem impasu.

Taki przebieg meczu utrzymywał się do 20 minuty, kiedy to z prawej strony boiska niskie dośrodkowanie posłał James Scanlon do Biancheriego, który zdołał wykończyć sytuację.

Gospodarze nie odpuścili i dążyli do podwyższenia prowadzenia, co ostatecznie udało im się za sprawą Jamesa Scanlona. Młody Gibraltarczyk przejął piłkę blisko pola karnego i zdołał uderzyć na bramkę strzeżoną przez Seba Jensena.

W 43 minucie Scanlon zdobył gola przepięknej urody, który pozwolił Manchesterowi United potroić prowadzenie. Jack Fletcher w lewym rogu boiska dostrzegł przed polem karnym reprezentanta Gibraltaru, który prawą nogą posłał piłkę w lewy górny róg bramki, a bramkarz mógł tylko obserwować jak piłka wpada do siatki.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Adama Lawrence’a 3:0.

Zaledwie pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy McAllister próbował we własnym polu karnym powstrzymać rywala wślizgiem, natomiast sędzia dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny dla zespołu Stoke City. Luke Enright podszedł do jedenastki i uderzył w prawy dolny róg bramki, golkiper Myles dobrze wyczuł strzelca, ale nie zdołał wybronić strzału.

Jak się później okazało nie był to jedyny rzut karny podyktowany w tym meczu. Ethan Williams został sfaulowany, a  chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie. Anglik oddał strzał z jedenastego metra, jednak bramkarz gości wybronił uderzenie.

W 60 minucie ”Czerwone Diabły” podwyższyły prowadzenie po genialnym podaniu wcześniej wspominanego Jamesa Scanlona, który zauważył Ethana Williamsa. Młody napastnik minął obrońcę i uderzył prawą nogą przy ziemi, w stronę lewego słupka i Manchester United prowadził już 4:1. Chwilę później na boisku pojawił się powracający Shea Lacey, który zmagał się z kontuzją.

W 66 minucie Stoke City zdołało zdobyć drugą bramkę, z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Josh Maskall, a dobrze nabiegł na futbolówkę strzelec pierwszej bramki dla gości – Luke Enright.

Ekipie Stoke City nie udało się odwrócić losów spotkania, a zatem podopieczni Adama Lawrence’a pokonali rywali 4:2 i utrzymują się na fotelu lidera Premier League U18.

Składy: Myles – Kamasson, McAllister, Kingdon, Nolan – Devaney – Sharpe (Lacey 61′), Scanlon, J.Fletcher (Armer 71′), Williams (Thwaites 78′) – Biancheri.

Bramki: Biancheri 20′, Scanlon 23′ i 44′, Williams 60′ | Enright 52′ i 60′.