Manchester Evening News

Diogo Dalot po meczu z Bournemouth: jestem rozczarowany

, Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Portugalczyk po zremisowanym meczu przeciwko Bournemouth udzielił wywiadu klubowym mediom. W wywiadzie Dalot dał jasny sygnał, że Manchester United musi lepiej kontrolować mecze.

– To jedna z naszych wady, musimy być bardziej zwarci jako zespół . Nie możemy pozwolić, aby były tak duże przestrzenie pomiędzy linią obrony, a pomocy. Czasami to jest [dziury pomiędzy obroną, a pomocą] i przeciwnicy to wykorzystują za pomocą kontrataków. Musimy nad tym popracować, ponieważ to nie przystoi do takiego klubu.

– Popełnianie błędów, to część życia, ale chodzi o to, aby wykazać dobrą reakcję na te błędy. W kolejnych spotkaniach musimy się zaprezentować dużo lepiej. Musimy to pokonać. Bierzemy za to odpowiedzialność, ale na pewno nie możemy tego powtórzyć w kolejnym meczu.

– Jestem rozczarowany, myślę że wznosiliśmy się i spadaliśmy. Przegrywaliśmy dwa razy w tym meczu, ale mieliśmy odpowiednie nastawienie i potrafiliśmy wrócić i walczyć o zwycięstwo. Mogliśmy lepiej kontrolować ten mecz, być częściej przy piłce w ostatniej tercji i powinniśmy być bardziej cierpliwi. Mieli trochę kontrataków, co wykreowało dla niż duże szanse, powinniśmy bardziej kontrolować mecz.

– Indywidualne błędy zdarzały się w kilku ostatnich spotkaniach. Nie patrzymy kto je popełnił, ale jesteśmy świadomi, że takowe błędy się zdarzają. Na tym poziomie rywale są na takim poziomie, że potrafią wykorzystać te błędy i strzelić bramkę, jeśli je popełniamy. To coś na co musimy zwrócić uwagę i tego nie powtarzać.

Diogo Dalot wypowiedział się na temat zbliżającego się półfinału Pucharu Anglii, a także wspomniał o swojej chęci pomocy drużynie.

– Przed nami szans na awans do finału Pucharu Anglii. Musimy mieć to samo nastawienie, energię oraz motywację, jaką mieliśmy przez cały sezon, ponieważ chcemy wygrać ten puchar.

– Staram się najbardziej jak tylko mogę. Robię wszystko, aby być gotowym psychicznie i fizycznie na kolejne spotkanie i pomóc drużynie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze