Donny van de Beek Eintracht Frankfurt
twitter/Eintracht

Fabrizio Romano: Donny van de Beek wróci latem do Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Donny van de Beek wróci latem do macierzystego klubu, czyli Manchesteru United, informuje Fabrizio Romano. Holenderski pomocnik nie zaimponował Eintrachtowi, który nie zamierza aktywować opcji wykupu po sezonie.

O odejściu pomocnika do niemieckiego klubu dowiedzieliśmy się pierwszego dnia zimowego okna transferowego. Zespoły już rozmawiały od kilku tygodni, a wszystkim zależało, by Van de Beek jak najprędzej zmienił barwy. Mówiło się wtedy, że Eintracht pokryje część pensji zawodnika, a w samej umowie ma opcję wykupu po sezonie.

Niestety podobnie, jak inne dotychczasowe przygody Holendra po odejściu z Ajaxu prędko pojawiły się komplikacje. Po miesiącu dowiedzieliśmy się, że nie zgłoszono go do gry w Lidze Konferencji. Kilka tygodni później zespół ten odpadł w fazie pucharowej rozgrywek z Unionem Saint-Gilloise.

Łącznie przez ponad trzy miesiące rozegrał on siedem spotkań w pierwszym zespole. Czterokrotnie wychodził on w pierwszej jedenastce, a pozostałych trzech spotkaniach był on zmiennikiem. Wielokrotnie zasiadał on na ławce rezerwowych, lecz trener nie dawał mu szansy.

Fabrizio Romano poinformował, że Donny van de Beek latem wróci do Manchesteru United. Eintracht Frankfurt nie zamierza aktywować opcji wykupu po sezonie, która wynosi 11 mln euro oraz 3 mln euro w bonusach. Dziennikarz sugeruje, że pomocnik latem zmuszony będzie do szukania kolejnego nowego klubu.

Van de Beek trafił na Old Trafford we wrześniu 2020 roku za około 40 mln euro. Po dobrym początku (bramka w debiucie) zaliczał on stopniowo coraz większy zjazd, a poważna kontuzja kolana nie pomogła mu w ratowaniu kariery. Łącznie dla Manchesteru United wystąpił on w 62 spotkaniach, w których dwa razy trafił do bramki. Na swoim koncie ma on też dwie asysty.

Obecna umowa zawodnika z pracodawcami z czerwonej strony Manchesteru obowiązuje jeszcze przez rok, czyli do czerwca 2025 roku. Na moment pisania tekstu transfermarkt.com wycenia jego usługi zaledwie na 7 mln euro. Według mediów inkasuje on 125 tys. funtów za tydzień gry.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze