Anthony Martial
twitter/ManUtd

Fabrizio Romano: klub nie zmienił planów wobec Anthony’ego Martiala

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano donosi, że Manchester United nie zmienił swoich planów wobec Anthony’ego Martiala. Decyzja w angielskim klubie pozostaje bez zmian i najpewniej odejdzie on latem z Old Trafford jako wolny zawodnik.

Francuski napastnik od pewnego czasu jest jednym z najbardziej nielubianych nazwisk w obecnej kadrze Manchesteru United. Często wytyka mu się brak zaangażowania oraz duże problemy ze zdrowiem. Nie był on w stanie reanimować swojej kariery nawet podczas wypożyczenia do hiszpańskiej Sewilli.

W styczniu agent zawodnika stwierdził, że jego klient przejdzie operację i po sezonie odejdzie wraz z wygasającą umową. Normalnie informacje te powinny cieszyć antyfanów napastnika, lecz przy problemach kadrowych Manchesteru United oraz walce z FFP, niemożliwe było ściągnięcie innego gracza do uzupełnienia szatni.

Kilka dni później otrzymaliśmy oficjalny komunikat ze strony klubu. Potwierdzono, że Francuz pomyślnie przeszedł zabieg i będzie dochodzić do zdrowia przynajmniej przez 10 tygodni. Bazując na tym terminie, można by było spodziewać się powrotu Martiala do kadry na dniach, lecz ostatnia cisza w tej sprawie sugeruje, że raczej nie zobaczymy napastnika w tym sezonie.

Po raz ostatni Martial dla Manchesteru United zagrał w połowie grudnia z Bournemouth. Najpewniej był to jego ostatni występ dla klubu, chyba że wróci niespodziewanie w ostatnich dniach sezonu. Nowe informacje w sprawie kontraktu zawodnika tylko potwierdzają ten stan rzeczy.

Według Fabrizio Romano Manchester United nie zmienił swoich planów wobec Anthony’ego Martiala i nie zaproponuje mu nowej umowy. Zawodnik opuści Old Trafford w czerwcu wraz z wygaśnięciem kontraktu. Obecnie skupia się on na rehabilitacji, a nowy klub wybierze w ciągu nadchodzących miesięcy.

Francuz dołączył do „Czerwonych Diabłów” 1 września 2015 roku. Łącznie przez te wszystkie sezony dla klubu z Old Trafford rozegrał on 317 spotkań. Jego dorobek strzelecki stanął na 90 bramkach, a do tego popisał się 48 asystami. Dodać trzeba, że według transfermarkt.com Manchester United ma możliwość przedłużenia umowy Martiala o kolejny rok.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze