Erik ten Hag oraz Alejandro Garnacho
The Telegraph

Media: Erik ten Hag rozmawiał z Alejandro Garnacho ws. jego zachowania po meczu z Bournemouth

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag miał odbyć rozmowę z Alejandro Garnacho o charakterze dyscyplinarnym. Szkoleniowcowi Manchesteru United miało nie spodobać się zachowanie podopiecznego w mediach społecznościowym po ostatnim spotkaniu, informuje „Manchester Evening News”. 

„Czerwone Diabły” w ostatnim spotkaniu zremisowały z Bournemouth. Podopieczni Erika ten Haga dwukrotnie zmuszeni byli do gonienia wyniku. Niespodziewanie szkoleniowiec w przerwie dokonał zmiany Alejandro Garnacho, co po meczu skomentował następującego.

– Musieliśmy naprawić prawą stronę. Nie graliśmy dobrze i było zbyt wiele miejsca. Nie mieliśmy posiadania piłki i było trzeba coś zmienić. Garnacho był niedostępny i nie trenował w tym tygodniu, był z nami tylko wczoraj. Wprowadziliśmy świeżą energię oraz jakość. Jakość w sensie organizacji i współpracy na prawej stronie.

Menedżer pierwszego zespołu Manchesteru United na konferencji prasowej odpowiadał dość bezpiecznie, lecz ostatecznie nie wytrzymał on na spotkaniu z dziennikarzami i po jednym z pytań opuścił pomieszczenie. Przede wszystkim bronił się problemami ze zdrowiem Harry’ego Maguire’a oraz dziurą na prawej flance.

Po spotkaniu młody Alejandro Garnacho był bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Wpierw na swoje story w portalu Instagram wrzucił zdjęcie z wymowną emotką. Podobnie zrobił inny prawy skrzydłowy Amad, dla którego nie jest to pierwsze takie zagranie w trwającym sezonie.

Następnie Argentyńczyk na portalu X polubił wpisy Marka Goldbridge’a, który jest jedną z ważniejszych postaci w społeczności fanów Manchesteru United. YouTuber oraz prowadzący serwis The United Stand krytycznie wypowiadał się o decyzjach Erika ten Haga. W obu wpisach bronił on młodego skrzydłowego i zarzucał coraz gorszą atmosferę w szatni Manchesteru United.

Według źródeł Samuela Luckhursta z „Manchester Evening News” Erik ten Hag miał odbyć rozmowę w cztery oczy z Alejandro Garnacho. Miała ona mieć charakter dyscyplinarny, gdyż szkoleniowcowi nie spodobało się zachowanie w mediach społecznościowych zawodnika.

Rzecznik prasowy „Czerwonych Diabłów” w rozmowie z dziennikarzem przyznał, że sytuacja obecnie rozstrzygana jest wewnątrz klubu, lecz nie chciał on odpowiedzieć, czy Garnacho otrzymał konkretną karę dyscyplinarną. Podkreślono, że klubowi nie spodobało się zachowanie piłkarza w mediach.

Natomiast Academy Scoop, który także ma dobre informacje związane z kadrą pierwszego zespołu (donosił o krokach milowych Mainoo lub ostatnim dowołaniu Wheatleya za Antony’ego) twierdzi, że sytuacja rozeszła się po kościach. Klub miał być bardzo wdzięczny zawodnikowi, że szybko usunął on polubienia ze wspomnianych postów.

Nie jest to pierwsza reakcja Ten Haga na działalność w mediach społecznościowych podopiecznych. Po meczu z Arsenalem na początku tego sezonu Sancho zarzucał mu we wpisie kłamstwo w jego sprawie na konferencji prasowej. Holender zawiesić miał Anglika i czekał na przeprosiny. Pomimo mediacji sytuacja zakończyła się wypożyczeniem Sancho do innego zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze