Shea Lacey po podpisaniu kontraktu z Manchesterem United
twitter/Shealacey10

Oficjalnie: Shea Lacey podpisał profesjonalny kontrakt z Manchesterem United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Utalentowany skrzydłowy Shea Lacey podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United. Gwiazda akademii, która ostatnio wróciła do gry po kontuzji, osobiście poinformowała o złożeniu podpisu na umowie z angielskim zespołem.

17-latek jest jednym z bardziej wyróżniających się zawodników w obecnej kadrze akademii Manchesteru United. Niestety od początku listopada pauzował on ze względu na uraz i do gry wrócił w minionym tygodniu. Po kilkunastu tygodniach przerwy pojawił się na boisku w drugiej połowie starcia z zespołem U18 Stoke City.

Zawodnik nie grał przez sześć miesięcy, lecz i tak od razu został wcielony ponownie do grupy treningowej pierwszego zespołu prowadzonego przez Erika ten Haga. Urodzony w Liverpoolu piłkarz trenował z seniorami przed zremisowanym 2:2 meczu ligowym z Bournemouth.

Na moment pisania tekstu dla drużyny U18 ma on rozegranych sześć spotkań w lidze. W nich popisał się dwoma bramkami oraz trzema asystami. Reprezentował on klub też w ramach UEFA Youth League, gdzie na trzy spotkania rozegrane raz asystował przy bramce kolegi z drużyny.

W sierpniu 2023 roku Lacey związał się z klubem stypendium sportowym. Natomiast teraz po swoich 17. urodzinach podpisał on pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchester United. O kolejnym kamieniu milowym w swojej karierze poinformował sam zawodnik.

– Ważna chwila dla mnie oraz mojej rodziny. Podpisałem mój pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United – napisał Lacey w mediach społecznościowych.

Lacey w akademii grywał na obu flankach formacji ofensywnej i zdarzało mu grywać bardziej w środku pola jako ofensywny pomocnik. Domyślnie jest on prawym napastnikiem, który preferuje grę lewą nogą. Zawodnik znany jest z częstego wchodzenia w drybling i ogrywania rywali za pomocą sztuczek.

Na początku kwietnia swoje pierwsze profesjonalne umowy z klubem z Old Trafford podpisali również bracia Fletcher. Byli gracze akademii Manchesteru City oraz synowie dyrektora sportowego Manchesteru United zdecydowali się pozostać w klubie. O tym wydarzeniu również dowiedzieliśmy się od samych zawodników.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze