Joao Neves Benfika
www.slbenfica.pt

Nemanja Matić odradza pomocnikowi z listy życzeń Man Utd transfer. „Niech pogra jeszcze kilka lat”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Nemanja Matić odradza Joao Nevesowi transfer do klubów angielskiej ekstraklasy, które mocno zabiegają o jego usługi. Doświadczony defensywny pomocnik sugeruje, by jego młodszy kolega po fachu nabył więcej doświadczenia w obecnym zespole.

Manchester United interesuje się młodym pomocnikiem portugalskiego klubu praktycznie od lata 2023, kiedy to pojawiły się pierwsze plotki w tej sprawie. Nie ucichły one podczas sezonu i regularnie gracz ten łączony jest z przenosinami na Old Trafford.

Temat nawet raz podbił obecny kapitan „Czerwonych Diabłów” Bruno Fernandes. W listopadzie zapytany kogo chciałby on dodać do kadry Manchesteru United, odparł on, że właśnie Joao Nevesa, który mógłby mieć niezwykłą przyszłość w zespole prowadzanym przez Ten Haga.

19-latek w sezonie 2023/24 ma już na swoim koncie okrągłe 50 występów w pierwszym zespole. Do tego przez całą kampanię popisał się trzema trafieniami oraz dwiema asystami. Łącznie dla pierwszej drużyny Benfiki w swojej karierze rozegrał już 70 spotkań.

Teraz o młodym zawodniku wypowiedział się były gracz „Czerwonych Diabłów” Nemanja Matić, który również jest defensywnym pomocnikiem. Serb odradził Nevesowi transfer do klubów angielskiej ekstraklasy na tym etapie kariery. Poradził on mu, by poczekał z przenosinami jeszcze kilka lat.

– Bardzo lubię tego najmłodszego, Joao Nevesa. Jest fantastyczny. Ma tylko 19 lat, a jest już bardzo dobrym zawodnikiem. Jest na pewno przyszłością Benfiki. Oczywiście, kluby z Premier League się nim interesują. Bardzo lubię graczy o takim profilu. Bardzo młody zawodnik, który często pokazuje dojrzałość – Matić dla „O Jogo”

– Uważam, że jest jeszcze zbyt wcześnie dla niego, by zrobić kolejny krok, by odejść. Na jego miejscu wolałbym zostać w Befice jeszcze przez kilka lat, by ograć się w Lidze Mistrzów i nabyć dojrzałości. Jestem pewny, że jego czas jeszcze nadejdzie, więc nie musi się on bardzo śpieszyć.

– Joao jest już w ogromnym klubie. Jestem pewny, że jego przyszłość w Benfice będzie dobra. Na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o odejściu. Jednakże na koniec dnia będzie to jego decyzja.

Serbski defensywny pomocnik dołączył do Manchesteru United z Chelsea w lipcu 2017 roku. Na Old Trafford rozegrał on kilka sezonów, a z klubem pożegnał się dopiero latem 2022 roku, kiedy to jako wolny zawodnik zamienił Manchester na stolicę Włoch, by zasilić szeregi Romy.

Łącznie dla „Czerwonych Diabłów” rozegrał 189 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Czterokrotnie wpisał się on na listę strzelców w tych barwach oraz dziesięciokrotnie asystował on przy trafieniach kolegów. Obecnie na co dzień gra we francuskiej ekstraklasie dla Olympique Lyon.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze