Bastian Schweinsteiger
Corriere dello Sport

Bastian Schweinsteiger: usunięto mnie z szatni Manchesteru United. Trenowałem z zespołem U16

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Były pomocnik Manchesteru United Bastian Schweinsteiger ujawnił, że został usunięty z szatni  Manchesteru United za czasów reprezentowania tego klubu. Jedną z kluczowych postaci dla tej decyzji okazał się znany portugalski trener Jose Mourinho.

Schweinsteiger w najnowszym odcinku na kanale The Overlap przyznał, że został usunięty z szatni Manchesteru United. Decyzję ówczesnemu pomocnikowi „Czerwonych Diabłów” przekazał John Murtough, który pracował wtedy jeszcze jako dyrektor rozwoju sportowego.

 – Tak, usunięto mnie z szatni pierwszego zespołu. Poprosiłem Murtougha, by przyniósł mi moje buty oraz strój treningowy. Zapytałem się go, z kim mam trenować, a on odpowiedział mi, że z zespołem U16. Byłem na tym treningu. Poprosiłem go, by porozmawiał z menedżerem po południu. Nie zaprezentowałem się tam dobrze, gdyż nie wiedziałem, co się dzieje i myślałem, że to jakiś żart. Później miałem spotkanie z Jose Mourinho.

Następnie Niemiec opowiedział o tłumaczeniu decyzji przez portugalskiego szkoleniowca oraz umowie, jaką miał z jego poprzednikiem. Warto zaznaczyć, że sytuacja wyszła na światło dzienne dopiero po latach, a od kilku projektów nawet najmniejsze nietypowe sytuacje są ujawniane przez otoczenie szatni „Czerwonych Diabłów”.

– Wytłumaczył mi, że nie widzi, bym był szczęśliwy w Manchesterze United. Wskazał mi, że podczas kontuzji pojechałem do Niemiec, to tam spędzałem czas i z tamtymi specjalistami się kontaktowałem. Wróciłem do klubu,  miałem kontakt z ich lekarzami oraz oglądałem mecze z trybun.

– Kiedy menedżerem był jeszcze Louis van Gaal, powiedział mi, że na weekendy mam zjeżdżać do Manchesteru. Miałem widywać się z klubowymi lekarzami. Oni potrzebowali informacji o mojej formie. Było to przed wielkim finałem Pucharu Anglii i prawie w nim zagrałem.

– Taką mieliśmy umowę i jej dotrzymałem. Po prostu chciałem wrócić do zdrowia i znowu zagrać. Trzymałem się umowy z Van Gaalem, lecz zarząd miał inne zdanie. Tylko mnie przeniesiono do szatni młodzieżówki. Później trenowałem sam przez jakieś trzy miesiące. Ja i trener przygotowania fizycznego. Jose nie pozwalał mi trenować z pierwszym zespołem. Myślę, że chcieli się mnie pozbyć.

Manchester United pozyskał Schweinsteigera w lipcu 2015 roku, a już w marcu 2017 pożegnał się on z Old Trafford. Jego następnym klubem było amerykańskie Chicago, gdzie kończył też karierę. Łącznie dla „Czerwonych Diabłów” wystąpił 35 razy, zdobył dwie bramki oraz trzy razy asystował. Jego dość krótka przygoda była następstwem zmian menedżerskich oraz poważnej kontuzji więzadła w kolanie, co znacznie ograniczyło jego dostępność.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze