Jason Wilcox Manchester City
Sky Sports

Komunikat Southampton: Jason Wilcox opuszcza klub za akceptowalną rekompensatą

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Za pomocą oficjalnych kanałów przekazu Manchester United zakomunikował, że Jason Wilcox będzie nowym dyrektorem technicznym. Podobnie poczyniło Southampton, które z niechęcią oddało swojego pracownika, lecz otrzymało za niego stosowną rekompensatę.

Wilcox jest znanym i cenionym dyrektorem sportowym, który ma za sobą pracę między innymi w akademii Manchesteru City, a żeby dołączyć do „Czerwonych Diabłów” opuścił Southampton.

„Święci” na swojej stronie internetowej udostępnili taki oto komunikat:

„Klub piłkarski Southampton może dziś potwierdzić, że niechętnie zgodził się na dołączenie dyrektora ds. piłki nożnej Jasona Wilcoxa do Manchesteru United. Osiągnięto porozumienie z drużyną Premier League i umówiono akceptowalną rekompensatę

Choć klub jest oczywiście rozczarowany faktem, że pobyt Jasona w Southampton trwał zaledwie dziewięć miesięcy, życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Klub będzie w dalszym ciągu ściśle współpracować z Russellem Martinem i jego zespołem na zapleczu, aby zapewnić im całe wsparcie, którego potrzebują w dalszej przyszłości” – czytamy na stronie klubu.

Wilcox to już kolejny pracownik, który został „podkupiony” innemu klubowi. Wcześniej do Manchesteru United trafił Omar Berrada (dyrektor generalny), sprowadzony z Manchesteru City oraz Dan Ashworth (dyrektor sportowy), który opuścił Newcastle United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze