Sky Sports

Jose Mourinho: Pogba po mundialu wrócił inny. Piłka nożna przestała być najważniejsza

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho w ostatnich dniach udzielił głośnego wywiadu dla „The Telegraph”. Podzielił się w nim nie tylko przemyśleniami na temat przyszłości futbolu, ale również opinią na temat tego, dlaczego Paul Pogba nigdy nie dorósł do oczekiwań, które były przed nim stawiane.

Portugalczyk w ostatnich dniach po raz kolejny odniósł się do swojej przeszłości w Manchesterze United. Skupił się między innymi na tym, że w klubie wciąż są zawodnicy, których on chciał się pozbyć dobrych pare lat temu. Jednak znalazł się też fragment, w którym Mourinho poświęcił kilka zdań na postaci, jaką był Paul Pogba.

Francuski pomocni, choć na początku wydawał się dobrze funkcjonować pod wodzą Jose Mourinho, to z czasem doszło między nimi do konfliktu. Po słabym początku sezonu 2018/2019 Portugalczyk stracił pracę, a Pogba na swoich mediach społecznościowych umieścił post szydzący z jego zwolnienia.

– Jedyne, co mogę powiedzieć, to że to się zdarza niemal każdemu w pewnych momentach kariery: tracisz trochę poczucie kim jesteś i co powinieneś być – rozpoczyna Mourinho.

– Po wygraniu przez Francję [w 2018 roku] mistrzostwa świata, myślę, że Paul wrócił inny. Mundial wprowadził go do wymiaru, gdzie piłka nożna przestała być dla niego najważniejszą rzeczą. To przeczyło filozofii dzielenia odpowiedzialności na wszystkich po równo.

Od czasu odejścia z klubu Mourinho Pogba i jego kariera mocno falowali, ale ostatecznie jego postawa na boisku utrzymywała trend spadkowy. Obecnie pomocnik jest zawieszony za pozytywny test antydopingowy.

– Nie cieszę się wcale z sytuacji Paula. Kiedy jesteś wspierany przez władzę, przez hierarchię, do grupy idzie pozytywny impuls – mówi Jose Mourinho.

– Kiedy nie jesteś wspierany… ponieważ gracz jest ważniejszy lub to, co reprezentuje gracz, jest ważniejsze – wtedy znajdujesz się w trudnej sytuacji. Nawet jeśli jesteś trenerem z tak dużym doświadczeniem, jak w moim przypadku – skomentował swoją sytuację pod koniec pracy w Manchesterze United „The Special One”

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze