Jose Mourinho
goal.com

Jose Mourinho: w tym klubie jest kilku piłkarzy, których nie chciałem pięć, sześć lat temu

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Na łamach The Telegraph ukazał się wywiad, w którym dziennikarz Sam Wallace przepytywał byłego szkoleniowca Manchesteru United – Jose Mourinho. Portugalczyk udzielił wypowiedzi o swoim pobycie w klubie z Old Trafford.

– W pewnych momentach miałem wrażenie, że gdyby mi zaufano sprawy nabrałby by innego przebiegu zdarzeń. W tym klubie jest kilku piłkarzy, których nie chciałem pięć, sześć lat temu. Myślę, że reprezentują to, co ja rozumiem jako nieprofesjonalizm, tym bardziej w tak dużym klubie. Ale wykonałem swoja pracę, a czas zawsze pokaże prawdę. Chciałbym, aby Manchester United odniósł sukcesy.

Były trener klubu z Czerwonej części Manchesteru poruszył temat: relacji z Edem Woodwardem, sposobie na wygranie Ligii Europy, a także zabrał głos w sprawie Paula Pogby.

– Moja relacja z Edem Woodwardem była dobra. Dobra poza boiskiem, do dziś wysyłamy sobie wiadomości, aczkolwiek relacja w pracy nie była najlepsza. Jestem kim jestem, jestem człowiekiem piłki. Ed miał trochę inne założenia i nie miałem tego co ma Ten Hag, nie miałem tego zaufania i pewności. Odszedłem smutny, ponieważ czułem, że to początek pewnego projektu.

– Wygrałem Ligę Europy przez granie długiej piłki od Sergio Romero na klatkę Fellainiego. Ajax naciskał pressingiem, ale bez skutecznie, ponieważ piłka szła do Fellainiego. Tak grać. Dwa zero. Zdobyć puchar. Trzy tytuły. Katastrofa sezonu.

– Sezon po zdobyciu Mistrzostwa Świata przez Francję wrócił inny Paul Pogba. Piłka nożna nie była już dla niego najważniejsza.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze