Sir Jim Ratcliffe
beIN Sports

Sir Jim Ratcliffe: fani muszą być cierpliwi. Klub nie jest przełącznikiem światła

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden ze współwłaścicieli Manchesteru United sir Jim Ratcliffe udzielił wypowiedzi po ostatnim półfinale FA Cup. Zaapelował on do fanów o cierpliwość, gdyż nie da się szybko odmienić klubu. Jego zdaniem proces odbudowy „Czerwonych Diabłów” może trwać miesiącami.

Brytyjski miliarder nie był obecny na Wembley podczas pierwszej połowy starcia Manchesteru United z Coventry City. Był on uczestnikiem maratonu w Londynie i na trybunach pojawił się dopiero po przerwie. Zasiadł on obok innego udziałowca „Czerwonych Diabłów” Avrama Glazera.

Podopieczni Erika ten Haga prowadzili w pewnym momencie już 3:0, lecz zespół nagle stracił kontrolę nad meczem, co wykorzystali rywale. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, więc czekała nas dogrywka. Tam nawet padła bramka dla Coventry, lecz po interwencji VAR-u została ona anulowana. Manchester United ostatecznie ograł swoich rywali w konkursie rzutów karnych.

Po awansie do wielkiego finału krótkiego wywiadu BBC udzielił jeden ze właścicieli Manchesteru United sir Jim Ratcliffe. Zaapelował on do fanów, by byli cierpliwi i wyczekiwali zmian, które będą wprowadzane stopniowo.

– Będzie to długa podróż. Fani są niecierpliwi i mam do tego sympatię. Jest to podróż, więc ludzie obojętnie czy to polubią, lub nie, muszą uzbroić się w cierpliwość.

– Do klubu przychodzi parę nowych twarzy, uzdolnionych ludzi, lecz są oni na wypowiedzeniach umowy. Ich przyjście może zająć pół roku, rok, a nawet 18 miesięcy. To jest ogromny problem w piłce.

– Klub nie jest przełącznikiem światła. Nie możesz po prostu ot tak czegoś zmienić. Potrzebujesz czasu na to.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze