Erik ten Hag
twitter/EmiratesFACup

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Sheffield United (cz. I): zasłużyliśmy na awans, a w mediach mówi się o kompromitacji

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Po niedzielnym awansie w półfinale Pucharu Anglii przeciwko Coventry, Manchester United w środowy wieczór o godzinie 21:00 podejmie na własnym stadionie Sheffield United. Z tej okazji menedżer ”Czerwonych Diabłów” udzielił wypowiedzi na przedmeczowej konferencji prasowej.

 NIEDZIELNY MECZ BYŁ ”KOMPROMITACJĄ”

– W piłce na najwyższym poziomie liczy się wynik, a udało nam się awansować i na to zasłużyliśmy. Nie tylko w tym meczu, ale i w poprzednich które przegraliśmy, kontrolowaliśmy mecz i nagle w ciągu 20 minut to utraciliśmy. Później mieliśmy pecha, 3:2, 3:3, pod koniec mieliśmy szczęście. Dobrze wykorzystaliśmy rzuty karne i awansowaliśmy do finału, to duże osiągnięcie, tym bardziej, że udało nam się to drugi rok pod rząd. Dla mnie jako trenera osiągnięcie czterech finałów na przestrzeni czterech lat jest osiągnięciem, a komentarze w mediach mówią o kompromitacji.

JASON WILCOX

– Będziemy współpracować. Musimy utworzyć współpracę, to bardzo ważne. W postępie projektu jesteśmy trochę do tyłu, więc musimy nadrobić zaległości i to przyspieszy projekt.

PROBLEM KONTUZJI

– Mamy pewien problem z Alejandro Garnacho, to właśnie dlatego zszedł z boiska, ale myślę, że będzie z nim dobrze. Scotta musimy ocenić, ale wątpię aby zagrał. Jeśli chodzi o Marcusa też mam wątpliwości co do jego występu. Bruno ma uraz ręki, ale myślę, że zagra. Mamy trochę absencji przed jutrzejszym meczem.

PODWAŻANIE SĘDZIÓW NIE JEST DOBRE DLA MECZU

– Nie możesz tego robić [podważać sędziego]. Możesz się zgadzać lub nie, ale decyzja o ręce Wan-Bissaki była błędna. Ale nie możesz tego kwestionować, więc tego nie będę robić. To nie jest dobre dla meczu i są tam problemy, ale powinniśmy szanować sędziów.  Kwestionowanie ich jest wyrazem braku szacunku.

CELEBRACJA ANTONY’EGO PO SERII JEDENASTEK

– Był sprowokowany i nie powinien tak reagować. Nie widzieliście prowokacji, tylko reakcję, mimo tego nie powinien tak robić. Po tym widzieliśmy reakcję Harrego Maguire’a, jak i innych, ponieważ powinniśmy doceniać postawę naszych rywali.

POTRZEBUJEMY STRUKTURY I PEŁNEGO SKŁADU

– Po pierwsze, najważniejszą sprawą jest, aby móc postawić się w roli wygrywającego przez dobrą strukturę i widzieliśmy to wiele razy. Dobrą strukturę, taką jak chociażby w przypadku pierwszego gola [przeciwko Coventry], ale musisz dowieźć to do końca. Jest więcej problemów, niektóre wynikają z mentalności, a inne z fizyczności. Nie mamy na ten moment narzędzi, ponieważ nie mam całego składu. Już teraz musimy wykazywać się kreatywnością, aby zlepić czwórkę w obronie, ale nie możemy zastąpić tych graczy. Potrzebujemy pełnego składu, a dopiero wtedy będziemy posiadać niezbędne środki do naprawy. Ale to też zależy od mentalności i czytania gry. Kiedy rywal podejmuje ryzyko musimy to wykorzystać, ale tak jak powiedziałem wcześniej, potrzebujemy całego składu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze