Dan Ashworth
eurosport.com

David Ornstein: Dan Ashworth chce wykorzystać arbitraż, by przyśpieszyć swoje przejście do Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z The Athletic informuje, że Dan Ashworth chce wykorzystać arbitraż, by zakończyć spór w jego sprawie. Anglik ma zostać nowym dyrektorem sportowym Manchesteru United, lecz kluby jak na razie nadal nie potrafią dojść do porozumienia.

Ostatnie doniesienia, że powoli Manchester United i Newcastle United zbliżają się do porozumienia, okazały się głupimi plotkami. Praktycznie w ciągu godzin najważniejsze medialne nazwiska w piłce zdementowały te informacje, więc nadal rozmowy stoją w martwym punkcie.

Wiemy, że Ashworth przebywa obecnie na wypowiedzeniu umowy o pracę i z tego powodu został wysłany przez “Sroki’ na urlop. Okres ten może trwać zdaniem mediów nawet 18-miesięcy, a kwota odstępnego również jest dość zaporowa. Newcastle United za swojego działacza zażądało aż 20 mln funtów.

W ostatnich tygodniach sir Jim Ratcliffe osobiście miał spotkać z jedną z najważniejszych postaci Newcastle United Amandą Staveley. Miliarder nie złożył wtedy nowej oferty, lecz chciał wypracować z drugim obozem rozwiązanie, które zadowoli obie strony sporu.

Najprawdopodobniej Newcastle United nadal zostaje nieugięte, gdyż sugerują to najnowsze wieści od Davida Ornsteina. Dziennikarz poinformował, że Dan Ashworth chce skorzystać z arbitrażu, by rozstrzygnąć swoją sytuację i przyśpieszyć swoje przejście do Manchesteru United.

Działacz w swojej decyzji ma mieć pełne poparcie “Czerwonych Diabłów”, które chcą, by został on dyrektorem sportowym w nowych strukturach i przejął wolne stanowisko po Johnie Murtoughu, który ostatnio opuścił klub. Arbitraż, który zlecił Ashworth, rozpocząć się ma już w maju i potrwa kilka tygodni.

Ashworth nie będzie pierwszą nową osobą w strukturach budowanych przez INEOS. Od lata dyrektorem generalnym oficjalnie zostanie Omar Berrada, który wcześniej pracował dla City Group. Dodatkowo w minionych dniach otrzymaliśmy potwierdzenie angażu Jasona Wilcoxa jako nowego dyrektora technicznego. Anglik w przeszłości prowadził akademię Manchesteru City oraz był dyrektorem sportowym Southampton.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze