Lisandro Martinez i Victor Lindelof
Premier League

Raport z Turcji: defensor Man Utd głównym celem transferowym Galatasaray

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Victor Lindelof zostać miał głównym celem transferowym tureckiego giganta donosi A Spor. Zainteresowanie doświadczonym graczem Manchesteru United wykazywać ma Galatasaray. Klub ten wcześniej interesował się innym piłkarzem „Czerwonych Diabłów”.

Mało dzieli nas od letniego okna transferowego, więc nic dziwnego, że coraz częściej będą pojawiać się wieści z rynku. Najnowsze doniesienia z Turcji sugerują, że 29-letni Victor Lindelof ma być głównym celem transferowym Galatasaray w sprawie wzmocnienia środka obrony.

Portal transfermarkt wycenia defensora na 15 mln euro, lecz po tym sezonie wejdzie on w ostatni rok obowiązywania kontraktu. Jego umowa z „Czerwonymi Diabłami” wygaśnie w czerwcu 2025 roku, a po tym będzie on mógł zmienić barwy jako wolny zawodnik.

Kapitan reprezentacji Szwecji w obecnym zespole na swoim koncie ma 258 występów, a w nich zdobył cztery bramki oraz siedem asyst. Latem wybije mu siódmy rok na Old Trafford. W lipcu 2017 roku zasilił on szeregi „Czerwonych Diabłów”, a wcześniej reprezentował on barwy Benfiki.

Na moment pisania tekstu Lindelof pozostaje niedostępny ze względu na kontuzję, której nabawił się w ostatnich tygodniach. W kadrze Erika ten Haga dostępny jest tylko Harry Maguire, który także od czasu do czasu zgłasza pewne problemy zdrowotne. Ich koledzy z formacji Evans, Martinez i Varane leczą jeszcze urazy.

Manchester United w styczniu 2024 roku przedłużył umowę z zawodnikiem o sezon, gdyż skorzystał z opcji jej przedłużenia o 12-miesięcy. Oznacza to, że w przypadku braku nowej umowy będzie to ostatni moment na sprzedaż piłkarza i sensowny wpływ pieniężny z jego odejścia.

Klub, do którego w grudniu dołączyli sir Jim Ratcliffe oraz INEOS, nadal jest w złej sytuacji finansowej pod kątem FFP. Ostatnie doniesienia z lutego w tej sprawie sugerowały, że również latem klub będzie musiał skupić się na transferach wychodzących, by nie złamać jednych z ważniejszych zasad w angielskiej ekstraklasie.

W lutym Galatasaray mocno zabiegało o usługi doświadczonego pomocnika Christiana Eriksena, który nie ukrywał, że nie jest uradowany swoim czasem na boisku. Ostatecznie zawodnik pozostał w Anglii, lecz media z Turcji sugerowały, że zainteresowany zespół latem może ponownie zgłosić się po Duńczyka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze