FA Cup
manutd.com

„The Times”: INEOS nie chce kontynuować tradycji Man Utd związanej z finałem FA Cup

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United pod władzą INEOS czekają również zmiany pod kątem tradycji związanych z konkretnymi rozgrywkami. „The Times” donosi, że klub tym razem nie zorganizuje typowego wyjazdu pracowników na finał FA Cup, a koszty częściowo zostaną przerzucone na nich.

Według źródeł dziennika pracownicy Manchesteru United mają być niezadowoleni z decyzji INEOS w sprawie anulowania niektórych klubowych tradycji związanych z finałem FA Cup. W przeszłości aż 1100 pracowników klubu otrzymywało wejściówki na spotkanie. Natomiast dyrektorzy oraz ważniejsi pracownicy dodatkowo mieli zapewniany transport, lunch, wejście na imprezę pomeczową oraz zakwaterowanie w londyńskim hotelu.

W czwartek pracownicy angielskiego klubu mieli dostać wiadomość, w której poinformowano, że otrzymają oni tylko po jednym bilecie. Dodatkowo wszyscy będą zmuszeni do opłacenia przejazdu autokarem (20 funtów za podróż w dwie strony). Równocześnie zlikwidowane zostały wszystkie inne wcześniej wspomniane bonusy.

Niektórzy specjaliści twierdzą, że sir Jim Ratcliffe oraz INEOS podejmując taką decyzję, kierowali się problemami finansowymi względem zasad w rozgrywkach UEFA i samej Premier League. Nowi współwłaściciele klubu po prostu chcieli jak najbardziej ciąć koszty, co tak na prawdę już było zapowiadane kilka tygodni temu.

Pomimo rozczarowania pracownicy Manchesteru United mają zgadzać się z decyzją klubu. Jednakże podkreślają oni, że jest to cios w morale szczególnie po ostatnim wygranym półfinale z Coventry City. Jeden z informatorów przesłał „The Times” wspomnianego maila.

– W nadchodzących tygodniach wciąż czeka nas ciężka praca. Wiem, że wszyscy w klubie są całkowicie skupieni na zapewnieniu odpowiednich występów oraz wyników, jakich oczekuje Manchester United. W tym także znalezienia sposobu na zwycięstwo klubu, obojętnie które stanowisko pełnisz.

– W ramach uznania Waszego ciągłego wsparcia w tym sezonie zorganizujemy wyjazd na Wembley w ramach finału, który odbędzie się 25 maja. W tym roku wyjazd będzie miał nieco inny charakter. Nadal zapewniamy Państwu bezpłatny bilet na to spotkanie. Prosimy o dofinansowanie przejazdu autokarem. Posiłek tym razem nie będzie zapewniony.

– Wiemy, że jest to zmiana względem poprzednich wyjazdów, lecz wszyscy musicie być świadomi potrzeby efektywnego wydawania budżetu klubu. Musimy koncentrować się na wynikach. Mamy nadzieję, że nadchodzący finał będzie okazją nie tylko do wspierania naszego zespołu, lecz będzie też sposobem, który umożliwi nam inwestowanie w szatnię w następnych miesiącach. Chcemy osiągnąć nasz cel, jakim jest powrót Manchesteru United na szczyt angielskiej, europejskiej i światowej piłki.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze