Mason Greenwood
goal.com

Menedżer Getafe wypowiedział się o przyszłości Masona Greenwooda w jego zespole

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Nadal nie zapadła decyzja w sprawie Masona Greenwooda, potwierdził szkoleniowiec Getafe w rozmowie dla „Marci”. Finału sagi transferowej najpewniej nie poznamy przed końcem trwającego sezonu, co zasugerował sam menedżer.

W lutym jeden z nowych współudziałowców Manchesteru United sir Jim Ratcliffe wypowiedział się w sprawie absolwenta klubowej akademii. Była to jedna z nielicznych publicznych wypowiedzi obozu „Czerwonych Diabłów”, w której poruszono dość kontrowersyjny dla klubu wątek.

W obecnym zespole 22-latek udanie reaktywował swoją karierę i spisuje się dobrze. W 31 spotkaniach zdobył dziesięć bramek oraz sześć asyst. Na chwilę obecną portal transfermarkt wycenia go na 15 mln euro (aktualizacja wyceny 21 marca 2024 roku).

Zaznaczyć trzeba, że sprzedaż wychowanka do innego klubu na pewno poprawiłaby znacznie sytuację Manchesteru United względem FFP. Z każdym dniem zwłoki zespół może coraz bardziej stracić na transferze podopiecznego. Jego umowa z „Czerwonymi Diabłami” obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Sytuację Masona Greenwooda skomentował ostatnio menedżer Getafe Jose Bordelas. Przyznał on, że decyzja w sprawie napastnika wypożyczonego z Manchesteru United nie należy do niego. Zdecydować o losie gracza ma sam klub, lecz nie podejmie decyzji wcześniej, niż po oficjalnym zakończeniu sezonu 2023/24.

– Nie rozmawialiśmy jeszcze w tej sprawie. Jest on w podobnej sytuacji jak inni nasi wypożyczeni zawodnicy. Kiedy sezon dobiegnie końca, to zobaczymy, czy będzie możliwość zatrzymania Masona [Greenwooda] tutaj na kolejny rok. Wszystko zależy od klubu i jego decyzji.

Anglik jest wychowankiem Manchesteru United. Dla swojego macierzystego klubu przez wszystkie sezony seniorskiej kariery rozegrał aż 129 spotkań. W nich aż 35 razy wpisywał się na listę strzelców. Dodatkowo popisał się on 12 asystami przy trafieniach kolegów. Głównie wystawiany był jako prawy napastnik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze