twitter/ManUtd

„The Telegraph”: Manchester United gotowy wysłuchać ofert za największe gwiazdy pierwszego zespołu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United latem wysłucha ofert za największe gwiazdy pierwszego zespołu, donosi dziennik „The Telegraph”. Z obecnej kadry „Czerwonych Diabłów” tylko kilku zawodników będzie niedostępnych na rynku transferowych.

Klub z Old Trafford pod nowymi władzami latem wysłuchać ma ofert za prawie każdego zawodnika pierwszego zespołu. Mega elastyczne podejście do transferów ma być planem, by klub spełnił zasady FFP oraz poradził sobie z potencjalnym brakiem wpływów z gry w Lidze Mistrzów, co jest coraz bardziej pewne.

Podejście „Czerwonych Diabłów” miało zaimponować agentom oraz władzom ich rywali ds. rekrutacji, gdyż zdecydowali się oni wysłuchać każdej złożonej oferty. INEOS planuje także ocenić dane propozycje indywidualnie i zależnie od sytuacji rozmów. Równocześnie klub nie będzie aktywnie proponował graczy np. Marcusa Rashforda. W jego przypadku za odpowiednią ofertą klub zgodzi się, by ten poszukał nowego wyzwania w karierze.

Obecnie Manchester United potrzebuje przede wszystkim funduszy na dalsze wzmocnienie zespołu. Plany klubu na letnie okno transferowe zakładają transfery napastnika, środkowego pomocnika oraz prawonożnego środkowego obrońcy. Na zrealizowanie tych założeń na pewno potrzebne będą fundusze związane z transferami wyjściowymi z pierwszego zespołu.

Strata wpływów z Ligi Mistrzów będzie dużym ciosem, lecz zapisy w kontraktach piłkarzy umożliwią nieco złagodzenie tego bólu. Ominięcie najważniejszych europejskich rozgrywek zaboli portfele zawodników, którzy zgodnie z zapisami w umowach stracą aż 25% swojej wypłaty.

Jak wspomniano, Manchester United planuje wysłuchać ofert za prawie wszystkich graczy pierwszej drużyny. No właśnie prawie, poza rynkiem transferowym będą wschodzące gwiazdy klubu – Kobbie Mainoo, Rasmus Hojlund oraz Alejandro Garnacho. To właśnie oni postrzegani są jako niezbędny element budowy projektu.

Rashford będzie dostępny, lecz problemem może być jego forma oraz płaca. W minionym roku podpisał on nowy kontrakt z klubem na 5 lat, który zapewnia mu wypłatę na poziomie 325 tys. funtów. Za to oszczędności we wypłatach klub na pewno widzi wraz z odejściem Brandona Williamsa, Anthony’ego Martiala i Raphaela Varane. Wymienieni gracze prawie na pewno opuszczą Manchester United w czerwcu po wygaśnięciu kontraktów.

Klub zakłada również wzmocnienie np. prawego skrzydła i boków obrony, lecz zależne to będzie w pełni od transferów wychodzących. Transfery Jadona Sancho i Antony’ego nie będą łatwe do przeprowadzenia, a w Hiszpanii na wypożyczeniu jest jeszcze Mason Greenwood.

Dużo latem zależeć będzie od zainteresowania Aaronem Wan-Bissaką, Victorem Lindelofem, Christianem Eriksenem oraz Donnym van de Beekiem. Klub opuścić może także Casemiro, lecz w jego przypadku Manchester United liczy na ponowną chęć zbrojenia się klubów z Arabii Saudyjskiej.

INEOS, Omar Berrada oraz Jason Wilcox są świadomi potrzeby elastyczności i sprzedaży na letnim oknie transferowym. Są oni też otwarci na propozycje, by jak najprędzej przekształcić zespół przy bardzo ciężkiej sytuacji finansowej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze