Mason Greenwood
Mundo Deportivo

Fabrizio Romano: plany Manchesteru United wobec Masona Greenwooda nie uległy zmianie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Plany Manchesteru United w sprawie spieniężenia Masona Greenwooda nadal są aktualne, informuje Fabrizio Romano. Sprzedaż podopiecznego ma być jednym z głównych zadań klubu w nadchodzącym letnim oknie transferowym. 

Sezon powoli dobiega końca, więc klub ma coraz mniej czasu na decyzję w sprawie wypożyczonych graczy do innych zespołów. Jednym z nich jest Mason Greenwood, który imponuje formą strzelecką w hiszpańskim Getafe, a więcej szczegółów o tym znajdziesz tutaj.

22-latek w 31 spotkaniach trwającego sezonu zdobył dziesięć bramek oraz sześć asyst w barwach klubu z La Ligi. Na chwilę obecną samo Getafe nie wie jeszcze, czy zdecyduje się na negocjacje w sprawie transferu Greenwooda, o czym informował szkoleniowiec tej drużyny. Anglik, którego umowa wygasa w czerwcu 2025 roku, wyceniany jest na 15 mln euro.

W jednym z najnowszych wpisów, Fabrizio Romano poinformował, że plany Manchesteru United w sprawie Masona Greenwooda nie uległy zmianie. Angielski zespół nie podjął jeszcze finalnej decyzji, lecz priorytetem na lato jest sprzedanie absolwenta klubowej akademii. Ostateczne zdanie drużyny z Old Trafford mamy poznać tuż po zakończeniu trwającego sezonu.

Sprzedaż napastnika postrzegana jest jako jedna z okazji do poprawy sytuacji finansowej klubu względem zasad FFP panujących w angielskich oraz europejskich rozgrywkach. Ostatnio “The Telegraph” informował, że klub ze względu na swoją sytuację może wysłuchać ofert za prawie każdego piłkarza pierwszego zespołu.

Urodzony w Bradford napastnik zaliczył dość długą przerwę od piłki, która była skutkiem afery związanej z jego życiem prywatnym. Ówczesna była partnerka zawodnika wrzuciła do sieci zdjęcia oraz nagrania, w których zarzucała przemoc, grożenie oraz napaść na tle seksualnym wychowankowi Manchesteru United.

Sprawą praktycznie od razu zajęła się lokalna policja, a klub zawiesił podopiecznego. Ostatecznie pomimo kilku aresztów nie został on oskarżony, lecz i tak na Old Trafford zdecydowano, że najlepsze dla niego będzie wznowienie kariery w innym miejscu. Trafił on następnie na wypożyczenie do Getafe, gdzie pomimo chłodnego przyjęcia fanów innych klubów, stał się jedną z gwiazd ligi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze