Alvaro Carreras Benfika
A Bola

Media: Benfika wykupi Alvaro Carrerasa po zakończeniu sezonu [AKTUALIZACJA]

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Richard Fay z Manchester World informuje, że Benfika poważnie rozważa wykupienie Alvaro Carrerasa po zakończeniu wypożyczenia. Dla “Czerwonych Diabłów” oznaczałoby to kilkumilionowy wpływ pieniężny na samym początku letniego okna transferowego.

Hiszpański defensor pierwszą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Granadzie, lecz w styczniu zakończyła się jego przygoda w Hiszpanii. Powodem tego było zainteresowanie ze strony Benfiki, która także chciała wypożyczyć młodego piłkarza. W umowie zawarto wtedy klauzulę wykupu po sezonie.

Warto przypomnieć, że w umowie wypożyczenia Hiszpana znajdują się dwie klauzule. Jedna to opcjonalne wykupienie, a druga zmienia opcję w obowiązek pozyskania defensora. Benfika musiałaby wykupić zawodnika po kwocie opcji wykupu (6 mln euro) w przypadku, gdyby Carreras rozegrał przynajmniej 50% możliwych starć w wyjściowej jedenastce.

Dotychczasowa przygoda Hiszpana w Portugalii już przekreśliła obowiązek wykupu. 21-latek na swoim koncie ma zaledwie 13 spotkań, w tym jednego gola. Łącznie rozegrał on zaledwie 482 minuty. Jednak najnowsze doniesienia medialne sugerują, że Benfika i tak zdecyduje się na pozyskanie Carrerasa.

Według Richarda Faya z Manchester World (były korespondent ds. akademii w “Manchester Evening News”) Benfika rozważa wykupienie Carrerasa po zakończeniu sezonu. Portugalski zespół nie zamierza ponownie siadać do negocjacji z Manchesterem United i najpewniej aktywuje opcję wykupu zawodnika.

Jak wcześniej wspomniano, Benfika może pozyskać piłkarza za 6 mln euro (5,1 mln funtów), lecz Manchester United w przyszłości i tak może na nim zarobić. W umowie zawarto również bonusy łącznie o wartości 3 mln euro (2,6 mln funtów), lecz nie poznaliśmy nigdy, jakie warunki muszą zostać spełnione. Dodatkowo “Czerwone Diabły” będą mieć opcję pierwokupu lub procent z następnego transferu podopiecznego.

Kilkumilionowy wpływ na konto klubu z początkiem letniego okna transferowego może okazać się ważny dla jego planów. Manchester United nadal zmaga się z problemami finansowymi względem FFP w angielskich oraz europejskich rozgrywkach. W celu wyjścia z tej sytuacji klub może rozważyć sprzedaż najbardziej medialnych nazwisk pierwszego zespołu.

Aktualizacja 17:15

Fabrizio Romano potwierdził doniesienia Richarda Faya. Dodał on, że portugalski klub może sfinalizować ruch jeszcze przed zakończeniem wypożyczenia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze