Jadon Sancho
goal.com

Erik ten Hag skomentował występ Jadona Sancho. „Cieszy mnie jego forma. Pokazuje jakość Manchesteru United”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag zdecydował się skomentować ostatni występ wypożyczonego do Borussi Dortmund Jadona Sancho. Skrzydłowy był jednym z najlepszych na boisku w meczu z francuskim PSG, czym zaimponował menedżerowi z macierzystego klubu.

Niespodziewanie w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Borussia Dortmund ograła 1:0 francuskie PSG, które dotychczas typowane było jako możliwy zwycięzca tych rozgrywek. Jednym z bohaterów tego spotkania okazał się wypożyczony z Manchesteru United Jadon Sancho, który po swoim występie wypowiedział się następująco.

– Doceniam te komplementy, lecz muszę podchodzić do tego z meczu na mecz. Mam nadzieję, że uda mi się nadal grać tak jak dzisiaj. Przybyłem tutaj w wieku 17. lat, a oni dali mi szansę gry w profesjonalnej piłce. Cieszę się, że wróciłem i skupiam się na tym, co jest teraz – mówił Anglik po środowym spotkaniu w Lidze Mistrzów.

Zawodnik ominął znaczną pierwszą część sezonu ze względu na konflikt z Erikiem ten Hagiem. Szkoleniowiec oczekiwał przeprosin ze strony podopiecznego, co ostatecznie się nie wydarzyło, a klubowe mediacje nie przyniosły pożądanego efektu. W styczniu Anglik trafił do swojego poprzedniego klubu w ramach wypożyczenia.

Ponowny pobyt skrzydłowego w Niemczech nie porywa, gdyż gra on przede wszystkim solidnie, lecz na pewno nie jest to poziom, który prezentował przed transferem na Old Trafford. Jednakże w minionym spotkaniu Ligi Mistrzów Sancho zagrał dobrze, a właśnie o ten fakt został zapytany Erik ten Hag przez jednego z dziennikarzy.

– Trzeba to powiedzieć. Wczoraj zagrał bardzo dobrze. Jest to świetny zawodnik, który wczoraj pokazał, dlaczego Manchester United kupił go. Pokazał on, że reprezentuje ogromną jakość „Czerwonych Diabłów”. To jest dobre. Cieszę się z występu Jadona. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość – mówił Ten Hag.

Dodać warto, że 2 maja z rana ESPN informowało, że Ten Hag nie skreślił podopiecznego i jest mu w stanie dać drugą szansę w przypadku odpowiedniego zachowania (m.in. przeprosin). Jednak to samo źródło dodaje, że może być zbyt późno na to. Władze klubu również mają uważać, że rozpoczęcie przez Sancho kariery w innym miejscu może być korzystniejsze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze