twitter.com/ManUtd

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Crystal Palace: sądzę, że wielu zawodników chciałoby dołączyć do Manchesteru United

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag odpowiadał dziś po południu na pytania dziennikarzy przed spotkaniem z Crystal Palace, które odbędzie się w poniedziałek o godzinie 21.00 na Selhurst Park. Menedżer Manchesteru United wypowiedział się chociażby o planach na letnie okno transferowe, przyjściu Jasona Wilcoxa czy sytuacji kadrowej.

Jak wygląda sytuacja Scotta McTominaya po zeszłym weekendzie? Czy jacyś zawodnicy będą gotowi na mecz z Crystal Palace?

– Scott do tej pory nie trenował w tym tygodniu. Spodziewam się, że wróci do treningów w sobotę i potem zobaczymy, czy będzie w pełni gotowy na mecz, czy może tylko na jego część. Po meczu z Burnley Bruno miał problem i jego występ w poniedziałek jest wątpliwy, ale będzie walczył, żeby zagrać. Wszyscy go znamy, nigdy nie można go wykluczyć z żadnego meczu. Jonny Evans powrócił dziś do treningów z drużyną. Martial wziął udział w części sesji treningowej.

Erik, w zeszłym tygodniu mówiłeś, że prawdopodobnie będziesz miał w obecnym tygodniu szansę na rozmowę z Jasonem Wilcoxem. Czy to zrobiłeś i czy pracujecie wspólnie nad strukturą i planem na następny sezon?

– Nie mówiłem, że będę miał taką okazję. Od zeszłego tygodnia rozmawiamy codziennie. Musimy w bardzo krótkim czasie zbudować intensywną relację i oczywiście pracujemy nad planem. Mieliśmy go już zanim Wilcox tu przyszedł, lecz musimy go uregulować. Do tego potrzeba czasu, którego nie mamy obecnie wiele.

Jeśli chodzi o następny sezon, biorąc pod uwagę co się działo w tym roku, wiele kontuzji. Jesteście na szóstym miejscu i nie zakwalifikujecie się do Ligi Mistrzów. Czy w lecie musicie wykonać wiele pracy?

– Zawsze mamy dużo pracy. To jest normalne, kiedy wchodzimy w letnie okno transferowe. Zgadzam się, że urazy miały ogromny wpływ. Wiemy, że wciąż jesteśmy poniżej poziomu, którego się od nas oczekuje. Musimy zatem nadrobić. Wchodzę teraz w moje piąte okno transferowe. Uważam, że dwa okna były okej, lecz inne dwa przegapiliśmy. Musimy polepszyć drużynę w lecie. Obecny skład jest jednak dobry, a ilość kontuzji w nim miała duży wpływ na nasz sezon.

Nie możecie się już oficjalnie dostać do Ligi Mistrzów, ale jak ważne jest zapewnienie sobie gry w europejskich pucharach? Jak wpływa to na wykonaną przez was pracę, o której mówiłeś wcześniej?

– To z pewnością ważne. Mamy na to dwie okazje – jedna w lidze, druga dzięki wygranej w finale Pucharu Anglii.

Jaką różnicę robi w twojej opinii fakt, że będziecie grać w Lidze Europy lub Lidze Konferencji? Jak to wpływa na zawodników oraz budżet?

– Z pewnością wpłynie na nasze środki finansowe, ale jestem pewny, że Manchester United to bardzo atrakcyjny klub do grania w nim. Wielu zawodników byłoby bardzo zadowolonych z szansy gry dla nas, jestem tego pewien.

Jeśli chodzi o mecz z Crystal Palace – Oliver Glasner wywarł dosyć duży wpływ na drużynę z Selhurst Park. Co sądzisz o jego początkach w tej pracy?

– To totalnie inny styl gry.

Bardzo wiele mówi się o potrzebie dużej przebudowy składu, rewolucji. Powiedziałeś, że macie na czym bazować. Co jednak sądzisz o spekulacjach mówiących, że klub wysłuchałby ofert za większość piłkarzy obecnego składu?

– To jakiś żart. W każdym okienku około 200 piłkarzy jest łączonych z Manchesterem United. Nie jest to prawdą. Zawsze mówi się też, że sprzedamy każdego z naszych zawodników, co również nie jest prawdziwe. Media chcą zdobyć nagłówki, bazując na nieprawdziwych informacjach. Musicie być spokojni i wziąć odpowiedzialność, kiedy tworzycie takie informacje. Potrzeba znaleźć dobrego źródła, które byłoby wiarygodne.

Mówiło się, że Marcus Rashford do tej pory dalej nie trenował z drużyną i wciąż odczuwa dyskomfort związany z urazem. Kiedy spodziewasz się jego powrotu?

– Nie mogę powiedzieć. Był nieobecny w zeszły weekend, także w spotkaniu z Sheffield. Po meczu z Coventry wciąż ma problem, którego nie wyleczył.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze