Sir Jim Ratcliffe
beIN Sports

The Athletic: sir Jim Ratcliffe wysłał maila do pracowników klubu. „Jest to hańba”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Adam Crafton z The Athletic donosi, że sir Jim Ratcliffe ostatnio miał wysłać maila do pracowników Manchesteru United w sprawie Old Trafford oraz Carrington. Jeden ze współwłaścicieli klubu poinformował o swoim niezadowoleniu z warunków panujących na obiektach, co określił jako „hańbiące”.

71-letni miliarder wraz z INEOS zakupili część akcji Manchesteru United i w grudniu oficjalnie stali się współwłaścicielami klubu. Zgodnie z umową zawartą z rodziną Glazerów przejęli oni pakiet mniejszościowy (25% akcji „Czerwonych Diabłów”) oraz równocześnie objęli decyzyjność w sprawach sportowych. Otrzymali oni też zadanie w postaci przebudowy struktur klubowych na potrzeby nowego projektu.

Według The Athletic w piątek (3 maja) sir Jim Ratcliffe miał wysłać maila do wszystkich pracowników „Czerwonych Diabłów”. W nim podkreślił on swoje niezadowolenie z bałaganu, którego doświadczył osobiście podczas wizyt na Old Trafford oraz w Carrington. W wiadomości określił on te niedopatrzenia jako „hańbiące”.

Miliarder podczas wizyty w departamencie IT Manchesteru United opisał nieprzychylnie panujący tam porządek. Dodał on, że sprawa nie wygląda lepiej w szatniach zespołów młodzieżowych, a dokładniej drużyn U18 i U21. INEOS nie zamierza zezwalać na takie praktyki dłużej oraz podkreślono, że jest to firma zajmująca się branżą chemiczną.

Wskazał on, że taka postawa nie przystaje klubowi na takim poziomie, a kolejne takie niedopatrzenia mogą mocno wpłynąć na jego plany. Mogą one źle świadczyć o Manchesterze United, gdy ich obiekty odwiedzają dziennikarze, utalentowani młodzieżowcy z rodzinami lub potencjalne cele transferowe. Zmiana tego ma być częścią budowy nowego porządku oraz klubowej kultury.

Źródła The Athletic z klubu donoszą, że wieść od sir Ratcliffe’a nieco podzieliła pracowników Manchesteru United. Jedni poczuli się nieco zranieni i zaatakowani. Natomiast niektórzy przyznali rację miliarderowi. Dodali oni, że od dłuższego czasu potrzebna była interwencja w tej kwestii oraz zwolnienia ich kolegów, którzy osiągają dość kiepskie wyniki.

W środę na wewnętrznym spotkaniu INEOS poinformowano pracowników, że w przypadku kiepskich wyników firmy, nie będą się odbywać imprezy firmowe np. spotkania bożonarodzeniowe. Najnowsze przesłanki sugerują, że podobnie może być w Manchesterze United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze