Bruno Fernandes
twitter.com/ManUtd

Bruno Fernandes wybrany zawodnikiem kwietnia w Manchesterze United

Jakub Brzyski

W klubowym głosowaniu na zawodnika miesiąca zwyciężył kapitan Manchesteru United. Miano najlepszego gracza kwietnia zgarnął właśnie Bruno Fernandes, który tylko w tym miesiącu we wszystkich rozgrywkach siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

W pierwszym meczu miesiąca Manchester United rywalizował z Chelsea. Ostatecznie górą byli piłkarze z Londynu, gdyż dwie bramki Cole’a Palmera z doliczonego czasu gry dały im komplet punktów. Fernandes zdobył gola w niecodzienny dla siebie sposób. Wykorzystał on dośrodkowanie Diogo Dalota z lewej strony i głową posłał piłkę do siatki.

Kolejnym rywalem okazał się Liverpool, z którym udało się wywalczyć cenny punkt. W 50. minucie Fernandes wykorzystał błąd w rozgrywaniu piłki przez rywali oraz kiepskie ustawienie bramkarza. Przejął on piłkę na połowie „The Reds”, oddał bardzo silne uderzenie i pewnie zamienił okazję na gola.

Dwie bramki zdobył przy okazji starcia z Bournemouth. „Wisienki” ponownie dominowały swoich rywali, lecz tylko dzięki świetnej formie Portugalczyka udało się zdobyć jeden punkt. Wpierw wykorzystał on zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości oddał silny strzał nie do obrony. W drugiej połowie wykonywał on rzut karny, który pewnie zamienił na trafienie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W półfinale FA Cup zanotował on gola oraz asystę. Wpierw zaliczył ostatnie podanie, a dokładnie dośrodkował on na głowę Harry’ego Maguire’a przy okazji rzutu rożnego. Anglik pewnie zamienił okazję na bramkę. Chwilę po wznowieniu gry po przerwie wykorzystał on zamieszanie w polu karnym Coventry City i strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

Bezapelacyjnie najlepszym indywidualnym meczem kapitana Manchesteru United w kwietniu był pojedynek z Sheffield United. Wpierw wykorzystał on rzut karnym. Następnie zdobył drugiego gola po niesamowitym uderzeniu z dystansu, które nie dało najmniejszych szans bramkarzowi rywali. Na sam koniec świetnie przyjął i opanował piłkę w polu karnym, by następnie dograć do nadbiegającego Hojlunda, który z małej odległości się nie pomylił.

W ostatnim meczu miesiąca z Burnley nie zdobył bramki lub asysty, lecz był równocześnie jednym z nielicznych graczy, którzy rozegrali w miarę udany występ. Dodać trzeba, że dwa ostatnie mecze miesiąca Fernandes rozegrał ze złamaną ręką, czego doznał w półfinale FA Cup.

W klubowym głosowaniu Bruno Fernandes zdeklasował swoich rywali z szatni i zgarnął wspomniany wyżej tytuł zawodnika kwietnia Manchesteru United. Na swoim koncie miał aż 72% głosów. Za nim znalazł się Harry Maguire, a podium zamykał młody Alejandro Garnacho.