Erik ten Hag oraz Mitchell van der Gaag
twitter.com/ManUtd

Erik ten Hag: mamy kilku zawodników, którzy walczą o powrót przed kolejnym meczem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag przed meczem z Crystal Palace potwierdził, że jego podopieczni nadal walczą o powrót do zdrowia. Wspomniał on o czterech zawodnikach, w tym o postaciach takich jak Bruno Fernandes oraz Marcus Rashford, których występ nadal stoi pod znakiem zapytania.

Kilka dni temu szkoleniowiec Manchesteru United informował, że m.in. występ Bruno Fernandesa w meczu z Crystal Palace w poniedziałek stoi pod wielkim znakiem zapytania. Erik ten Hag postanowił uzupełnić te wieści i dodał, że jest kilku zawodników, którzy nadal walczą o powrót do zdrowia przed kolejnym ligowym spotkaniem.

– Mamy kilku graczy z wielkim znakiem zapytania. Rashford jest ogromną niewiadomą, jeśli chodzi o poniedziałek. Na chwilę obecną uważam, że nie da on rady wrócić. Miejmy nadzieję, że ostatecznie to się mu uda. Podobnie jest w przypadku Bruno Fernandesa. Nie lubię tak mówić, lecz również jest wielkim znakiem zapytania. Nadal walczy, by wrócić przed poniedziałkowym meczem.

Szkoleniowiec podtrzymał również wersję związaną z powrotem kontuzjowanych zawodników. Poprzednio zapowiedział, że Jonny Evans oraz Scott McTominay mogą wrócić do kadry meczowej przy okazji starcia z Crystal Palace. Jednakże kluczowe dla tych zawodników mają być sesje poprzedzające wspomniane starcie, dopiero po nich zapadnie ostateczna decyzja.

– Z dobrych wieści Jonny Evans wrócił na boisko treningowe. Jeśli następne dwa dni będą dobre, to znajdzie się w składzie. Spodziewam się również Scotta McTominaya. Nie trenował z nami przez weekend, lecz powinien wrócić na boisko przy okazji sobotniego treningu. Będzie miał dwa pełne dni treningowe.

W przypadku starcia z „Orłami” kluczowe mogą okazać się potencjalne powroty Bruno Fernandesa oraz Jonny’ego Evansa. Kapitan Manchesteru United został ostatnio wybrany zawodnikiem kwietnia w klubie, a przez cały miniony miesiąc zdobył dwie asysty oraz aż siedem bramek.

Natomiast dzięki Evansowi udałoby się odtworzyć formację defensywną, gdzie na środku obrony w ostatnich spotkaniach grał duet Harry Maguire – Casemiro. Doświadczony obrońca pomimo angażu przed sezonem w roli rezerwowego, dobrze wykorzystał szansę związaną z plagą kontuzji i zgarniał jedne z lepszych ocen dla obrońców „Czerwonych Diabłów”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze