Harry Maguire
manutd.com

Oficjalnie: Harry Maguire z kontuzją dołącza do listy niedostępnych zawodników

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Oficjalnie Harry Maguire dołączył do listy nieobecnych zawodników. Anglik nabawił się kontuzji na sesji treningowej i będzie niedostępny przez najbliższe spotkania. Pierwotna diagnoza zakłada trzytygodniową przerwę od piłki.

Manchester United w ostatnich tygodniach zmaga się z prawdziwą plagą kontuzji w formacji defensywnej. Doniesienia z minionych dni pozwalały optymistycznie zakładać, że w meczu z Crystal Palace po raz pierwszy od kilku spotkań zobaczymy dwóch środkowych defensorów, lecz uraz byłego kapitana „Czerwonych Diabłów” ponownie przeniósł w czasie to założenie.

O jego urazie mówiło się od pewnego czasu, gdyż kilkukrotnie podczas spotkań zgłaszał on pewne problemy, lecz ze względu na opłakaną sytuację kadrową zawsze decydował się kontynuować grę. Teraz Maguire dołączył do listy nieobecnych i znowu Erik ten Hag zmuszony będzie do eksperymentowania na środku obrony.

W minionych meczach partnerem Anglika był Casemiro. Drugi zawodnik w środku pola będzie zależny od decyzji Ten Haga w sprawie Scotta McTominaya oraz Jonny’ego Evansa, którzy według zapowiedzi holenderskiego szkoleniowca w sobotę i niedzielę mieli trenować z zespołem. Ten Hag zapowiadał również decyzje w sprawie angażu Evansa w sobotę, lecz jak na razie, nie ujawnił on jej publicznie.

Przypomnijmy, że oprócz Anglika niedostępni są jeszcze Raphael Varane, Victor Lindelof, Luke Shaw, Lisandro Martinez oraz młody Willy Kambwala. U połowy wymienionych zawodników nie znamy jeszcze potencjalnych dat ich powrotów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze