Mason Greenwood
goal.com

The Athletic: Getafe i Manchester United rozpoczęli negocjacje ws. Masona Greenwooda

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Getafe i Manchester United rozpoczęli rozmowy w sprawie przyszłości Masona Greenwooda, donosi portal The Athletic. Hiszpański zespół, w którym obecnie gra Anglik, chce zatrzymać go w kadrze i wypożyczyć na jeszcze jeden sezon.

W ostatnim podsumowaniu wideo występów wypożyczonych zawodników nasi redakcyjni koledzy pochylili się nad formą Masona Greenwooda, który powoli przerasta obecny zespół. We wszystkich rozgrywkach wychowanek “Czerwonych Diabłów” w tym sezonie rozegrał 32 spotkania, zdobył 10 bramek oraz sześć razy asystował przy trafieniach kolegów.

Kilkanaście dni temu menedżer Getafe potwierdził, że jego klub nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przyszłości Anglika. Dodał on, że ostateczny głos nie należy do niego, a do osób zarządzających klubem. Teraz najnowsze doniesienia sugerują, że jesteśmy coraz bliżej poznania kolejnego etapu w karierze piłkarza.

The Athletic informuje, że Getafe i Manchester United rozpoczęli negocjacje w sprawie Masona Greenwooda. Klub z La Ligi chce przede wszystkim wypożyczyć napastnika na jeszcze jeden sezon, gdy “Czerwone Diabły” starają zabezpieczyć się finansowo i sprzedać podopiecznego. Jednakże The Athletic podkreśla, że angielski zespół nie przekreśla kolejnego wypożyczenia wychowanka.

22-latek wyceniany jest przez transfermarkt zaledwie na 15 mln euro, co wiążę się z powoli wygasającym kontraktem samego zawodnika. Umowa Greenwooda z Manchesterem United przestanie obowiązywać już po następnym sezonie, czyli w czerwcu 2025 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze