Erik ten Hag
twitter/ManUtd

Erik ten Hag o problemach kadrowych. “Coś takiego zdarza się raz na dekadę”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Erik ten Hag ponownie wypowiedział się o problemach kadrowych swojego zespołu. Przed meczem z Crystal Palace holenderski menedżer stwierdził, że taka plaga kontuzji może przytrafić się tylko raz na dekadę.

Manchester United w poniedziałek o 21:00 zmierzy się w Premier League z Crystal Palace. Ekipa Erika ten Haga od początku sezonu mierzy się z ogromnymi problemami kadrowymi, które mocno przełożyły się na fatalne miejsce w lidze. Na moment publikacji tekstu zajmują oni 8. lokatę w lidze.

Przed spotkaniem z “Orłami” Ten Hag w ramach przedmeczowego wywiadu dla klubowych mediów wypowiedział się ponownie o problemach kadrowych jego zespołu. Przyznał on, że budowanie głębi składu musi ulec poprawie w przyszłości i liczy, że tak tragiczna seria szybko się nie powtórzy.

– [Głębia kadry] Tak, jest to jedna z tych rzeczy, które musimy poprawić. Trzeba zrobić to lepiej i stworzyć zespół z większą głębią. Najważniejszą obecnie kwestią jest powrót niedostępnych zawodników – mówił Erik ten Hag przed meczem z Crystal Palace.

– Na chwilę na niektórych pozycjach po prostu nie mamy opcji. Na lewej stronie obrony Luke Shaw ma zaledwie piętnaście występów w tym sezonie. Natomiast drugi nasz zawodnik Tyrell Malacia nie zagrał nawet spotkania i przez całą kampanię był niedostępny.

– Przez dziesięć lat mojej kariery trenerskiej nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Mamy ogromny problem z kontuzjami. Coś takiego może przytrafić się tylko raz na dziesięć lat. Miejmy nadzieję, że na powtórkę przyjdzie nam poczekać przynajmniej kolejne dziesięć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze