Michael Olise, Crystal Palace
cpfc.co.uk

Fabrizio Romano: będą miały miejsce rozmowy w sprawie transferu Michaela Olise. Nadchodzi wiele zmian w lecie

, Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano jak co jakiś czas rozmawia z kanałem The United Stand, przynosząc nowe informacje transferowe związane z klubem. Włoski dziennikarz mówił m.in. o sytuacji Ten Haga, rosnącym zainteresowaniu Michaelem Olise, potencjalnymi odejściami z drużyny czy transferami na pozycji środkowego obrońcy.

Według informacji Romano nie ma żadnych ruchów, które mogłyby wskazywać, że Erik ten Hag zostanie zwolniony jeszcze przed zakończeniem obecnego sezonu. Zainteresowanie Holendrem ze strony Bayernu o którym mówiły media, nie jest konkretne. Niektóre osoby z klubu z Bawarii doceniają byłego menedżera Ajaksu i są dobrze poinformowani na jego temat, lecz czas może być problemem. Bayern chciałby ogłosić nowego menedżera już w nadchodzących dniach, co może utrudnić przyjście Ten Haga, który do końca sezonu pozostanie na Old Trafford.

Na dzień dzisiejszy grupa INEOS nie prowadziła żadnych konkretnych rozmów z innymi menedżerami. Do Premier League chciałby powrócić Thomas Tuchel. Niemiecki menedżer byłby otwarty na dołączenie do Manchesteru United, jeśli klub z czerwonej części Manchesteru United miałby zwolnić Erika ten Haga.

Fabrizio powiedział również, że w Manchesterze United w lecie zapowiadają się wielkie zmiany. Największy wpływ na nie ma mieć Jason Wilcox, który będzie się zajmował potencjalnymi odejściami czy też transferami przychodzącymi. Klub ma mieć inne podejście niż w innych latach, gdzie czekali za długo i zmuszeni byli do panicznych zakupów pod koniec okna transferowego.

W najbliższych tygodniach mają mieć konkretne rozmowy na temat przyjścia Michaela Olise na Old Trafford. Jeśli chodzi natomiast o pozycję napastnika, to klub wciąż dyskutuje nad tym, jakiego profilu powinien być ich nowy napastnik. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pójdą oni po doświadczonego zawodnika, który będzie rywalizował z Hojlundem.

Kilku piłkarzy może tego lata opuścić klub. Odejście Casemiro jest prawdopodobne. Brazylijskim pomocnikiem wciąż są zainteresowane kluby z ligi saudyjskiej. Rozmowy z Erikiem ten Hagiem ma wkrótce przeprowadzić Christian Eriksen. Duńczyk chciałby bowiem dostawać regularne szanse gry. Aaron Wan-Bissaka oraz Victor Lindelof rozważą potencjalne opcje transferu. Klub byłby otwarty na przyjęcie odpowiednich ofert za obu obrońców.

Jeśli chodzi natomiast o pozycję środkowego obrońcy, wysoko na liście Manchesteru United jest Jean-Claire Todibo. Francuz kosztowałby około 40 milionów funtów, a klub zainteresuje się wymaganiami płacowymi samego piłkarza. Oprócz Todibo, „Czerwone Diabły” mają być również zainteresowane Gleisonem Bremerem z Juventusu. Kolejnym nazwiskiem jest Jarrad Branthwaite, którego cena wciąż jest nieznana. Zarząd podejmie jednak decyzję w jego sprawie, gdy będą wiedzieli na jaką kwotę wycenia Anglika Everton.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze