Gareth Southgate
twitter/England

Footmercato: Gareth Southgate faworytem ws. zastąpienia Ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Santi Aouna z Footmercato donosi, że Manchester United ma już kandydata na miejsce Erika ten Haga w przypadku zwolnienia szkoleniowca. Na chwilę obecną klub nie rozpoczął negocjacji, lecz sprawa jest dość rozwojowa.

„Czerwone Diabły” przegrały aż 0:4 z Crystal Palace, co po raz kolejny podkopało pozycję holenderskiego szkoleniowca u fanów tego zespołu. Narracja w mediach po ostatnim gwizdku była tylko jedna i nawiązywała do natychmiastowego zwolnienia trenera.

Ostatnie doniesienia brytyjskich mediów nieco ostudziły zapędy fanów, gdyż Erik ten Hag ma dokończyć sezon w obecnym zespole. Pierwszy o tym informował dziennik „The Telegraph„, który podkreślił, że władze chcą, by to Holender poprowadził ich zespół w finale Pucharu Anglii.

Według Santiego Aouny z Footmercato Manchester United ma już mieć kandydata na miejsce Ten Haga w przypadku jego zwolnienia lub rezygnacji po sezonie. Numerem jeden na liście życzeń angielskiego klubu ma być Gareth Southagate, czyli obecny selekcjoner reprezentacji Anglii.

Dotychczas strony jeszcze nie zasiadły do rozmów, lecz wkrótce może ulec to zmianie, dodał Aouna. Manchester United chciałby w następnych tygodniach zakończyć cały proces, by ogłosić nowego szkoleniowca pierwszego zespołu od razu po finiszu tegorocznych Mistrzostw Europy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze