Sir Dave Brailsford
Cyclist

„Daily Mail”: sir Dave Brailsford stopniowo wycofuje się z Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jedna z najważniejszych postaci związana ze zmianami w Manchesterze United, sir Dave Brailsford stopniowo wycofuje się z angielskiego klubu, donosi „Daily Mail”. Proces zatrudniania nowego personelu w klubie powoli ma dobiegać końca, więc działacz chce wrócić do poprzednich obowiązków.

W styczniu sir Brailsford poświęcił posadę w jednym z ważniejszych projektów sportowych INEOS Grenadiers, by wesprzeć sir Jima Ratcliffe’a w zmianach w Manchesterze United. Po oficjalnej akceptacji oferty kupna akcji „Czerwonych Diabłów” przez organy krajowe oraz ligowe wraz z sir Ratcliffem udał się do Carrington, gdzie odbył rozmowy ze sztabami oraz tamtejszą kadrą.

W międzyczasie INEOS pracowało nad pozyskaniem nowego zespołu zarządzającego klubem, a mury Old Trafford na stałe opuścili niektórzy dyrektorzy. Od kilkunastu dni w klubie pracuje już nowy dyrektor techniczny Jason Wilcox, a latem obowiązki dyrektora generalnego przejmie Omar Berrada. Do tego momentu na tym stanowisku pracować będzie Jean-Claude Blanc.

„Daily Mail” informuje, że sir Dave Brailsford już stopniowo wycofuje się z Manchesteru United. Powodem tej decyzji ma być w miarę wystarczający zespół do zarządzania klubem. Podkreśla się, że działacz w obowiązkach obecnie dubluje tymczasowego dyrektora generalnego Blanca.

60-letni dyrektor sportowy INEOS miał zaznaczyć, że od września chciałby wrócić do pracy w Monako. Powrót do tego miasta umożliwiłby mu zwiększenie zaangażowania chemicznego koncernu we francuską Niceę, której akcje również posiada firma sir Ratcliffe’a.

Jednakże nie jest to termin ostateczny i może on ulec zmianie w przypadku dalszych problemów z pozyskaniem dyrektora sportowego. Faworytem nadal jest Dan Ashworth z Newcastle United, który przebywa na urlopie w ramach wypowiedzenia umowy o pracę (18-miesięcznego). Kluby nie potrafią dojść do porozumienia w kwestii kwoty odstępnego, lecz od początku maja sprawą zajmować się ma arbitraż.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze