Mason Greenwood
Mundo Deportivo

“The Telegraph”: dwa kluby Premier League włączyły się do wyścigu o Masona Greenwooda

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dwa kluby Premier League miały włączyć się do wyścigu o zakontraktowanie Masona Greenwooda, informuje “The Telegraph”. Manchester United pomimo zainteresowania z wysp ma preferować sprzedaż swojego podopiecznego poza Wielką Brytanię.

Kilka dni temu The Athletic ujawniło, że Manchester United miał rozpocząć formalne rozmowy z Getafe w sprawie przyszłości swojego wychowanka. Angielski zespół nadal celuje w sprzedaż i spieniężenie talentu Anglika, gdy jego obecna drużyna preferuje wypożyczenie go na jeszcze jeden sezon. Kontrakt zawodnika z klubem z Old Trafford ważny jest do czerwca 2025 roku.

Dotychczas w przypadku młodego Anglika wymieniano hiszpańskie marki takie jak Barcelona i Atletico Madryt. Według “The Telegraph” z gigantów hiszpańskich to Atletico ma być w najlepszej pozycji w wyścigu o zakontraktowanie napastnika. Barcelona również jest zainteresowana, lecz nie ma możliwości finansowych. Real Madryt jest kierunkiem prawie nierealnym, a inne hiszpańskie drużyny również obserwują rozwój sytuacji.

Absolwent akademii “Czerwonych Diabłów” znaleźć się też miał na listach niemieckich i włoskich klubu. Z Serie A najbardziej zainteresowane usługami zawodnika mają być Juventus oraz Lazio. Dodać warto, że ostatnie doniesienia z Włoch sugerują o czyszczeniu szatni latem w “Starej Damie”.

Dwa nieznane z nazwy kluby Premier League również chcą sprowadzić Greenwooda, lecz sam kierunek może być odpychający dla Manchesteru United. Angielski zespół chce spieniężyć swojego podopiecznego i wycenia go na około 40-45 mln funtów. Natomiast portal transfermarkt wycenia jego usługi tylko na 15 mln euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze