Donny van de Beek Eintracht Frankfurt
twitter/Eintracht

Agent Donny’ego van de Beeka ujawnił plany transferowe. „Mój klient na pewno nie wróci do Ajaxu”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Agent Donny’ego van de Beeka w najnowszym wywiadzie ujawnił, że jego podopieczny nie wróci do byłego klubu, czyli Ajaxu. Już trwają poszukiwania nowego zespołu dla Holendra. Dodatkowo opowiedział on nieco o odejściu Van de Beeka do niemieckiego Eintrachtu Frankfurt w ramach wypożyczenia.

Przed nami kolejne letnie okno transferowe. Manchester United w celu kolejnych wzmocnień będzie zmuszony do sprzedaży niektórych zawodników, a wśród nich może być Donny van de Beek. Holender po prostu nie wypalił w angielskim zespole, a jego przygody na wypożyczeniach także nie powalają.

27-latek przez portal transfermarkt wyceniany jest na siedem milionów euro. Natomiast jego kontrakt z Manchesterem United obowiązuje jeszcze do czerwca 2025 roku. Do końca sezonu reprezentować on będzie jeszcze barwy niemieckiego Eintrachtu Frankfurt, gdzie zaliczył zaledwie osiem na siedemnaście możliwych występów.

Przygoda Holendra na Old Trafford dużymi krokami zbliża się do końca. Agent Van de Beeka potwierdził, że jego klient nie wróci do Ajaxu. Zapowiedział on już poszukiwania nowego kierunku.

– Rozmawialiśmy z Donnym. Nie ma szans, że wróci on do Ajaxu. Preferowałbym transfer do Hiszpanii, Francji lub Włoch. To byłoby dla niego fantastyczne. Byłby to klub, gdzie będzie mógł grać jako dziesiątka, dokładnie tak jak to było w Ajaxie – mówił Guido Albers dla Voetbal International.

Latem 2023 roku obóz zawodnika prowadził zaawansowane rozmowy z Realem Sociedad, lecz dotychczas nie znaliśmy oficjalnych przyczyn upadku transferu. Agent zawodnika potwierdził, że przeważyła decyzja menedżera Erika ten Haga oraz opowiedział, jak wyglądało załatwianie wypożyczenia Holendra do niemieckiego Eintrachtu.

– To po prostu upadło w ostatniej chwili. Ten Hag chciał zatrzymać go w klubie do ostatnich sekund okna transferowego. Następnie trafił on do Eintrachtu Frankfurt, gdyż mieliśmy powiązania z poprzednim menedżerem. Bardzo dobrze postąpili, wyciągając go z Manchesteru United, gdzie i tak, by nie grał. Po tym mamy 31 sierpnia, trafiasz do klubu, w którym nikt cię nie zna. To nie było łatwe.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze