twitter.com/ManUtd

Erik ten Hag po porażce z Arsenalem: o wyniku zadecydowały detale

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag w wywiadzie po meczu z Arsenalem powiedział, że jego podopieczni pokazali się dziś na Old Trafford z dobrej strony, a o wyniku zadecydowały detale i jeden moment dekoncentracji. Według Holendra z dzisiejszego starcia można wyciągnąć wiele pozytywnych wniosków.

Erik, to prawdopodobnie nie jest rezultat, jaki chcieliście uzyskać, ale można wyciągnąć wiele pozytywów z waszego występu.

– Absolutnie. Widzisz, kiedy nie ma sześciu, siedmiu podstawowych zawodników możemy pokazać się z dobrej strony, na odpowiednim poziomie. W poniedziałek był dla nas bardzo zły dzień. Każdy z zawodników zagrał słabo, to nie jest akceptowalne. Dzisiaj jednak pokazaliśmy, że kiedy mamy odpowiednie nastawienie, to potrafimy pokazać dobry występ.

Według mnie, jedynym powodem przez który przegraliście to spotkanie, był jeden moment, w którym straciliście koncentrację i zostaliście za to skarceni.

– Tak. To był zły moment z naszej strony, to nie powinno się wydarzyć. Tak już jest w topowej piłce – decydują detale, musimy się z tym pogodzić. Mimo to trudno jest nam się z tym teraz pogodzić.

Bez niektórych ważnych dla ciebie zawodników w składzie, tworzenie szans było dziś dosyć trudne przeciwko zdyscyplinowanemu Arsenalowi.

– Ich statystyki defensywne są bardzo dobre. Przeciwko nim musisz być bardzo uważny z piłką przy nodze, by ich przycisnąć. Tu muszę być krytyczny. Mogliśmy sobie poradzić lepiej w tym aspekcie, ale przez resztę meczu widziałem wiele dobrych rzeczy.

Niektórzy zawodnicy wracający po urazach dostali dzisiaj minuty. To bardzo dobrze. Czy wiemy jednak, jak poważna jest kontuzja Amada?

– Jeszcze nie. To oczywiście stłuczenie. To był jego pierwszy start od pierwszej minuty w tym sezonie. Poradził sobie świetnie, był bardzo aktywny, pewny siebie. Końcowo musiał zejść z powodu tej kontuzji, jutro dowiemy się jakiej.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze