twitter/ManUtdWomen

Puchar Anglii zdobyty! Żeńska sekcja Man Utd gromi w finale Tottenham [WIDEO]

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United może świętować kolejny zdobyty puchar w rozgrywkach krajowych. W wielkim finale FA Cup sekcja żeńska klubu z Old Trafford rozgromiła rywalki z Tottenhamu aż 4:0, czym nie zostawiły najmniejszej wątpliwości, kto powinien sięgnąć po tytuł.

Na bramkę otwierającą wynik przyszło nam długo czekać, gdyż do doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Jednakże na pewno oczekiwanie było warte tego, co zaprezentowała nam jedna z piłkarek Manchesteru United. Autorką trafienia była gwiazda „Czerwonych Diablic” Ella Toone, która uderzeniem spoza pola karnego, trafiła idealnie w samo okienko. Powtórka bramki poniżej.

W drugiej połowie piłkarki Manchesteru United nie oddały prowadzenia i zdominowały swoje rywalki. Trafiały one do bramki londyńskiego klubu jeszcze trzy razy, gdy Tottenham nie mógł liczyć nie tylko na gola, a nawet celny strzał. Przez całe spotkanie piłkarki z Londynu nie były w stanie oddać celnego uderzenia.

„Czerwone Diablice” podwyższyły swoje prowadzenie w 54. minucie za sprawą gola 36-letniej Williams. Manchester United otrzymał rzut wolny pod polem karnym Tottenhamu. Świetne dogranie kapitan Zelem odnalazło napastniczkę, która wyskoczyła najwyżej i pewnie skierowała głową piłkę do siatki.

Trzecia bramka padła już kilkadziesiąt sekund później i była efektem kiepskiego rozgrywania piłki od tyłu przez piłkarki Tottenhamu. Wycofały one futbolówkę pod własną bramkę. Atakowana przez dwie zawodniczki bramkarka londyńskiego klubu popełniła głupi błąd i podała do rywalki. Piłkę otrzymała Lucia Garcia, która nie pomyliła się i trafiła do pustej bramki.

Piłkarka pochodząca z Hiszpanii zanotowała również drugie trafienie tego dnia i nim przypieczętowała losy rywalek na Wembley. Po akcji zespołowej i świetnym odegraniu koleżanki w polu karnym wślizgiem umieściła ona piłkę w samym oknie bramki.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze