The Athletic

David Beckham: problemy Manchesteru United trwają za długo

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

W podkaście dziennika The AthleticTalk of the Devils, wystąpił były piłkarz Manchesteru United, David Bekcham. Znany Anglik na łamach The Athletic wyraźnie zaznaczył, że problemy Manchesteru United trwają za długo.

Klub z Old Trafford od odejścia Sir Alexa Fergusona w 2013 roku zanotował zdecydowany zjazd sportowy. ”Czerwone Diabły” od 2013 roku nie wygrywają mistrzostwa Anglii. A gdyby poszukać kiedy ostatnio Manchester United triumfował w Lidze Mistrzów, to musimy cofnąć się aż do 2008 roku.

Ostatnie trofeum zasiliło klubową gablotę rok temu, kiedy to klub z czerwonej części Manchesteru pokonał Newcastle w finale Pucharu Ligii. Obecnie nad Manchesterem United wisi widmo zakończenia sezonu na najniższej pozycji w tabeli Premier League od 1990 roku. W szczególności, gdy weźmiemy pod uwagę dwie ostatnie porażki (Crystal Palace i Arsenal) w słabym stylu, to niestety pobicie tego niechlubnego rekordu jest prawdopodobne.

Beckham, który jest kibicem Manchesteru United na łamach Talk of the Devils wydał swoją opinię o obecnym okresie klubu z Old Tarfford.

– Myślę, że to był trudny okres przez ostatnie pięć, czy dziesięć lat. Aczkolwiek zawsze tak było, gdy trener opuszczał klub. To nie chodziło do końca o to, straciliśmy piłkarzy takich jak: Ryan Giggs, Roy Keane, czy Gary Neville. Każdy z tych zawodników był w United bardzo długo. Kiedy ich tracisz, to tracisz część klubu.

– Mam nadzieję, że obecna sytuacja w klubie ulegnie zmianie, ponieważ uważam, że trwa już to zbyt długo.

David Beckham w Manchesterze United występował w latach 1994 – 2003. W barwach zespołu z Old Trafford wystąpił w 394 spotkaniach strzelając 85 bramek. Zdobył 12 trofeów, w tym pięć mistrzostw Anglii, a także triumfował w Lidze Mistrzów w roku 1999. W piątek 17 maja ujrzymy serial dokumentalny o potrójnej koronie w sezonie 1998/99, gdzie Beckham był jednym z bohaterów tego wyczynu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze