Wayne Rooney
manutd.com

Wayne Rooney: gracze Manchesteru United zasłaniają się kontuzjami

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„Czerwone Diabły” nie dał rady w starciu z Arsenalem i zaliczyły kolejną porażkę. Po meczu Wayne Rooney stwierdził, że niektórzy gracze Manchesteru United pomimo problemów zdrowotnych są w stanie zagrać i wspomóc Ten Haga w ostatnich tygodniach sezonu 2023/24.

Klub z Old Trafford w meczu ligowym z Arsenalem na własnym obiekcie przegrał, lecz i tak może mówić o szczęściu. Ostatecznie skończyło się na wyniku 0:1 dla londyńskiego zespołu, który w pewnym momencie wrzucił tryb oszczędzania energii. W międzyczasie podopieczni Ten Haga nie byli w stanie nawet raz porządnie zagrozić bramce gości.

Po raz kolejny byliśmy świadkami opłakanej kadry „Czerwonych Diabłów”, gdyż plaga kontuzji w pierwszym zespole nie odpuszcza. Na środku obrony znowu był tylko jeden nominalny defensor, któremu partnerował Casemiro. Braki w innych formacjach Ten Hag łatał Amrabatem oraz Amadem.

Po zakończonym spotkaniu w programie pomeczowym Sky Sports były zawodnik „Czerwonych Diabłów” Wayne Rooney stwierdził, że niektórzy gracze Manchesteru United pomimo pewnych problemów zdrowotnych są w stanie grać dalej. Dodał on, że ostatecznie za niechęć piłkarzy odpowie Erik ten Hag.

– Myślę o wynikach. W kadrze mają naprawdę dobrych graczy, a wyniki są poniżej standardów. Przyglądamy się tym kontuzjom oraz problemom, których doznali, lecz część z nich jest w stanie nadal grać. Na pewno część tych zawodników może zagrać. Jestem tego pewny w 100%.

– Nadchodzą Mistrzostwa Europy oraz finał FA Cup. Bardzo łatwo zawodnikom jest zatrzymać się na chwilę, lecz powroty nie bywają łatwe. Trzeba odpowiednio przygotować się i być gotowym na Mistrzostwa Europy.

– Sam byłem świadkiem tego przez wiele lat. Uważam, że kontuzjowani gracze nie tworzą sobie nawet promilu zaufania. Skończy się na tym, że za to wszystko odpowie menedżer.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze